Najnowsze komentarze

  Szukaj

  Kategorie

  Archiwum

   Będąc w największym mieście w Polsce, nie możemy zapomnieć, że stolica Polski to jedno z najciekawszych miejsc w kraju. Mimo, iż Warszawa kojarzy się z szalonym tempem życia, nie brakuje tu miejsc, gdzie pośród pięknej zieleni, możemy się zrelaksować i odpocząć. Sa to niewątpliwie łazienki królewskie, które od roku noszą nazwę Muzeum Łazienki Królewskie w Warszawie. To piękny kompleks ogrodowo-pałacowy, mieszczący się na 76 hektarach powierzchni. Czasem porównywany z ogrodami papieskimi, jednak to zbyt odważne i przesadzone porównanie. Znajdują się tu trzy ogrody – Królewski, Belwederski i Modernistyczny. Zwiedzanie ogrodów jest bezpłatne przez cały rok, jednak w okresie zimowym można do nich wejść tylko do godziny 18-19. Latem natomiast, ogrody sa czynne do godziny 21.00.
   Na terenie Łazienek, możemy obejrzeć mnóstwo budowli z okresu Stanisława Augusta Poniatowskiego, miedzy innymi Stara Pomarańczarnię, Pałac na Wyspie, Pałac Myślewicki czy Belweder, który obecnie jest siedzibą Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej. W tym pięknym ogromnym kompleksie możemy zobaczyć również wiele pomników. Znajduje się tu między innymi najsławniejszy na świecie pomnik Fryderyka Chopina. Wokół pomnika latem odbywają się tu mini koncerty Chopinowskie. Innym wartym obejrzenia miejscem w Warszawie jest założony w XVII w ogród w Wilanowie zajmujący wraz z Pałacem powierzchnie 24 ha. Tu z kolei znajdują się trzy ogrody: Różany, Barokowy, Angielski i Park Wilanowski. Wstęp do Wilanowa jest płatny, zarówno do pałacu ( 20 zł) jak i do parku ( 5 zł). Tylko niedziela jest dniem bezpłatnym, jednak nie mogą tu wchodzić zorganizowane wycieczki. Ten fakt wykorzystują mieszkańcy Warszawy, którzy całymi rodzinami przychodzą do Parku, by po prostu odpocząć. Ogrody Wilanowski znajdują się około 10 kilometrów od centrum Warszawy. Pamiętaj aby nie zabierać ze sobą zwierząt, ponieważ obowiązuje zakaz wprowadzania tutaj psów. W pobliżu kompleksu znajduje się ogólnodostępny parking, a także stojaki na rowery

  Jakie biura podróży wybrać?

  Czym powinniśmy się kierować, wybierając biuro podróży? Swojego czasu bardzo dużo się mówiło o ciągłym ogłaszaniu upadłości przez biura podróży, czego przyczyną była rzekoma niestabilność finansowa. Jest to bardzo dziwne, szczególnie że upadłości następowały w okresie wakacyjnym, kiedy to biura posiadają najwięcej klientów. Było to działanie w pełni przemyślane i nastawione na wyłudzenie jak największych środków finansowych. Klienci branży turystycznej są zabezpieczeni w urzędach marszałkowskich pod kątem ewentualnego powrotu z wczasów. Niestety, ale na tym zabezpieczenie się kończy i pieniądze wpłacone do trefnego biura, mogą być trudne do odzyskania. Czy można jakoś uchronić się przed tą nieuczciwością? Po pierwsze, należy wybierać sprawdzone biura podróży. Co to oznacza? Dobre biura podróży oferują przede wszystkim usługi przez cały rok i posiadają nieposzlakowaną opinię wśród klientów. Kolejną istotną rzeczą jest stabilność finansowa, która jest najtrudniej zweryfikować. Dobre biura udostępniają wyniki audytów, aby klienci się niczego nie obawiali.

  Comments are closed.