Najnowsze komentarze

  Szukaj

  Kategorie

  Archiwum

   Będąc w największym mieście w Polsce, nie możemy zapomnieć, że stolica Polski to jedno z najciekawszych miejsc w kraju. Mimo, iż Warszawa kojarzy się z szalonym tempem życia, nie brakuje tu miejsc, gdzie pośród pięknej zieleni, możemy się zrelaksować i odpocząć. Sa to niewątpliwie łazienki królewskie, które od roku noszą nazwę Muzeum Łazienki Królewskie w Warszawie. To piękny kompleks ogrodowo-pałacowy, mieszczący się na 76 hektarach powierzchni. Czasem porównywany z ogrodami papieskimi, jednak to zbyt odważne i przesadzone porównanie. Znajdują się tu trzy ogrody – Królewski, Belwederski i Modernistyczny. Zwiedzanie ogrodów jest bezpłatne przez cały rok, jednak w okresie zimowym można do nich wejść tylko do godziny 18-19. Latem natomiast, ogrody sa czynne do godziny 21.00.
   Na terenie Łazienek, możemy obejrzeć mnóstwo budowli z okresu Stanisława Augusta Poniatowskiego, miedzy innymi Stara Pomarańczarnię, Pałac na Wyspie, Pałac Myślewicki czy Belweder, który obecnie jest siedzibą Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej. W tym pięknym ogromnym kompleksie możemy zobaczyć również wiele pomników. Znajduje się tu między innymi najsławniejszy na świecie pomnik Fryderyka Chopina. Wokół pomnika latem odbywają się tu mini koncerty Chopinowskie. Innym wartym obejrzenia miejscem w Warszawie jest założony w XVII w ogród w Wilanowie zajmujący wraz z Pałacem powierzchnie 24 ha. Tu z kolei znajdują się trzy ogrody: Różany, Barokowy, Angielski i Park Wilanowski. Wstęp do Wilanowa jest płatny, zarówno do pałacu ( 20 zł) jak i do parku ( 5 zł). Tylko niedziela jest dniem bezpłatnym, jednak nie mogą tu wchodzić zorganizowane wycieczki. Ten fakt wykorzystują mieszkańcy Warszawy, którzy całymi rodzinami przychodzą do Parku, by po prostu odpocząć. Ogrody Wilanowski znajdują się około 10 kilometrów od centrum Warszawy. Pamiętaj aby nie zabierać ze sobą zwierząt, ponieważ obowiązuje zakaz wprowadzania tutaj psów. W pobliżu kompleksu znajduje się ogólnodostępny parking, a także stojaki na rowery

  Idealne biuro podróży

  Zaplanowanie wypoczynku w kraju z pewnością będzie łatwiejsze niż za granicą. Brak bariery językowej, możliwość płatności złotówkami i przede wszystkim znajomość realiów będzie komfortowym sposobem na wakacje dla wielu osób. Wystarczy wybrać hotel w górach, który nie tylko będzie tani, ale również dobrze usytuowany i pozwoli nam zasmakować lokalnej kuchni oraz kultury. Nad morzem także możemy spędzić miło czas i wybrać idealne miejsce do wypoczynku. Sopot apartamenty to możliwość na wypoczynek, a również idealna opcja dla biznesmenów, którzy potrzebują komfortu w przygotowaniu się do pracy i konferencji wyjazdowych, a co za tym idzie potrzebne są im komfortowe warunki. Apartamenty Warszawa spełniają podobną rolę, ale z racji bycia stolicą Polski przyciągają również cudzoziemców, którzy właśnie z Polską wiążą swoje plany biznesowe. Biuro podróży z pewnością pomoże nam nie tylko zaplanować trasę wycieczek, ale również znajdzie nam hotel lub pensjonat, w którym będziemy wypoczywać z przyjemnością.

  Comments are closed.