Najnowsze komentarze

  Szukaj

  Kategorie

  Archiwum

   Będąc w największym mieście w Polsce, nie możemy zapomnieć, że stolica Polski to jedno z najciekawszych miejsc w kraju. Mimo, iż Warszawa kojarzy się z szalonym tempem życia, nie brakuje tu miejsc, gdzie pośród pięknej zieleni, możemy się zrelaksować i odpocząć. Sa to niewątpliwie łazienki królewskie, które od roku noszą nazwę Muzeum Łazienki Królewskie w Warszawie. To piękny kompleks ogrodowo-pałacowy, mieszczący się na 76 hektarach powierzchni. Czasem porównywany z ogrodami papieskimi, jednak to zbyt odważne i przesadzone porównanie. Znajdują się tu trzy ogrody – Królewski, Belwederski i Modernistyczny. Zwiedzanie ogrodów jest bezpłatne przez cały rok, jednak w okresie zimowym można do nich wejść tylko do godziny 18-19. Latem natomiast, ogrody sa czynne do godziny 21.00.
   Na terenie Łazienek, możemy obejrzeć mnóstwo budowli z okresu Stanisława Augusta Poniatowskiego, miedzy innymi Stara Pomarańczarnię, Pałac na Wyspie, Pałac Myślewicki czy Belweder, który obecnie jest siedzibą Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej. W tym pięknym ogromnym kompleksie możemy zobaczyć również wiele pomników. Znajduje się tu między innymi najsławniejszy na świecie pomnik Fryderyka Chopina. Wokół pomnika latem odbywają się tu mini koncerty Chopinowskie. Innym wartym obejrzenia miejscem w Warszawie jest założony w XVII w ogród w Wilanowie zajmujący wraz z Pałacem powierzchnie 24 ha. Tu z kolei znajdują się trzy ogrody: Różany, Barokowy, Angielski i Park Wilanowski. Wstęp do Wilanowa jest płatny, zarówno do pałacu ( 20 zł) jak i do parku ( 5 zł). Tylko niedziela jest dniem bezpłatnym, jednak nie mogą tu wchodzić zorganizowane wycieczki. Ten fakt wykorzystują mieszkańcy Warszawy, którzy całymi rodzinami przychodzą do Parku, by po prostu odpocząć. Ogrody Wilanowski znajdują się około 10 kilometrów od centrum Warszawy. Pamiętaj aby nie zabierać ze sobą zwierząt, ponieważ obowiązuje zakaz wprowadzania tutaj psów. W pobliżu kompleksu znajduje się ogólnodostępny parking, a także stojaki na rowery

  Hostele jako forma noclegu.

  Hostelem można nazwać hotel, którego standard sprawia, że jego cena musi być znacznie niższa od tych hoteli, które nastawione są na obsługę gości, którzy za są w stanie zapłacić nieco więcej. Podstawową różnicą pomiędzy hotelem a hostelem jest to, że w tym pierwszym wynajmuje się cały pokój, zaś w hostelu mamy możliwość wynajęcia pojedynczego łóżka. Hostele są miejscami, w których musimy się nastawić na to, że nasza prywatność nie będzie zachowana w stu procentach. Wszystko dlatego, że pokoje w nich przeznaczone są dla sześciu a czasem nawet dla dwunastu osób. Obecnie również w naszym kraju powstaje coraz więcej hosteli. Są one skierowane przede wszystkim do studentów, którzy z racji podejmowanej nauki nie mają pieniędzy na skorzystanie z usług hoteli, które dla nich zwyczajnie w świecie są zbyt drogie. Konkurencja na rynku hosteli zwiększa się z każdym rokiem. Taki stan rzeczy sprawia, że ich właściciele by zachęcić do siebie turystów muszą cały czas rozwijać wachlarz oferowanych usług. W efekcie tego w każdym szanującym się hostelu mamy już możliwość skorzystania z internetu oraz śniadania. Czasem zdarza się również tak, że hostelach pracę znajdują również animatorzy, których zadaniem jest organizowanie wolnego czasu klientom. W takich miejscach zatrudniani są przede wszystkim ludzie młodzi, którzy doskonale są w stanie doradzić każdemu gościowi. Mają oni wiedzę nie tylko o zabytkach, ale także o życiu nocnym, które interesuje przeważnie wielu młodych klientów.

  Comments are closed.