Najnowsze komentarze

  Szukaj

  Kategorie

  Archiwum

   Będąc w największym mieście w Polsce, nie możemy zapomnieć, że stolica Polski to jedno z najciekawszych miejsc w kraju. Mimo, iż Warszawa kojarzy się z szalonym tempem życia, nie brakuje tu miejsc, gdzie pośród pięknej zieleni, możemy się zrelaksować i odpocząć. Sa to niewątpliwie łazienki królewskie, które od roku noszą nazwę Muzeum Łazienki Królewskie w Warszawie. To piękny kompleks ogrodowo-pałacowy, mieszczący się na 76 hektarach powierzchni. Czasem porównywany z ogrodami papieskimi, jednak to zbyt odważne i przesadzone porównanie. Znajdują się tu trzy ogrody – Królewski, Belwederski i Modernistyczny. Zwiedzanie ogrodów jest bezpłatne przez cały rok, jednak w okresie zimowym można do nich wejść tylko do godziny 18-19. Latem natomiast, ogrody sa czynne do godziny 21.00.
   Na terenie Łazienek, możemy obejrzeć mnóstwo budowli z okresu Stanisława Augusta Poniatowskiego, miedzy innymi Stara Pomarańczarnię, Pałac na Wyspie, Pałac Myślewicki czy Belweder, który obecnie jest siedzibą Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej. W tym pięknym ogromnym kompleksie możemy zobaczyć również wiele pomników. Znajduje się tu między innymi najsławniejszy na świecie pomnik Fryderyka Chopina. Wokół pomnika latem odbywają się tu mini koncerty Chopinowskie. Innym wartym obejrzenia miejscem w Warszawie jest założony w XVII w ogród w Wilanowie zajmujący wraz z Pałacem powierzchnie 24 ha. Tu z kolei znajdują się trzy ogrody: Różany, Barokowy, Angielski i Park Wilanowski. Wstęp do Wilanowa jest płatny, zarówno do pałacu ( 20 zł) jak i do parku ( 5 zł). Tylko niedziela jest dniem bezpłatnym, jednak nie mogą tu wchodzić zorganizowane wycieczki. Ten fakt wykorzystują mieszkańcy Warszawy, którzy całymi rodzinami przychodzą do Parku, by po prostu odpocząć. Ogrody Wilanowski znajdują się około 10 kilometrów od centrum Warszawy. Pamiętaj aby nie zabierać ze sobą zwierząt, ponieważ obowiązuje zakaz wprowadzania tutaj psów. W pobliżu kompleksu znajduje się ogólnodostępny parking, a także stojaki na rowery

  Gdzie na wakacje?

  image Obecnie nie ma większych problemów w spędzaniu wolnego czasu zarówno na terenie europejskich krajów jak też egzotycznych krajów. Nawet wyjazdy do krajów łacińskiej Ameryki czy też azjatyckich nie stanowi większego problemu, choć oczywiście tego rodzaju wyjazdy są zdecydowanie bardziej kosztowne, ale czas dostania się do takich krajów, dzięki coraz bardziej rozbudowanemu transportowi lotniczemu. Jednocześnie można również korzystać z coraz bardziej licznych promocji na lotnicze podróże nawet w przypadku wyjazdów do bardzo odległych krajów. W ten sposób można między innymi liczyć na spędzenie wolnego czasu w krajach, które zapewniają wyjątkowe przeżycia poprzez warunki krajobrazowe. Jednak znacznie wygodniejszym rozwiązaniem jest spędzenie wakacji w krajach europejskich, gdzie w nawet w przypadku decydowania się na samodzielne wyjazdy można ograniczyć koszty poprzez korzystanie z tanich linii lotniczych czy też z przejazdów szybkimi kolejami. Oczywiście najbardziej wygodne jest decydowanie się na wyjazdy w ramach promocyjnych ofert biur turystycznych.

  Comments are closed.