Najnowsze komentarze

  Szukaj

  Kategorie

  Archiwum

   Będąc w największym mieście w Polsce, nie możemy zapomnieć, że stolica Polski to jedno z najciekawszych miejsc w kraju. Mimo, iż Warszawa kojarzy się z szalonym tempem życia, nie brakuje tu miejsc, gdzie pośród pięknej zieleni, możemy się zrelaksować i odpocząć. Sa to niewątpliwie łazienki królewskie, które od roku noszą nazwę Muzeum Łazienki Królewskie w Warszawie. To piękny kompleks ogrodowo-pałacowy, mieszczący się na 76 hektarach powierzchni. Czasem porównywany z ogrodami papieskimi, jednak to zbyt odważne i przesadzone porównanie. Znajdują się tu trzy ogrody – Królewski, Belwederski i Modernistyczny. Zwiedzanie ogrodów jest bezpłatne przez cały rok, jednak w okresie zimowym można do nich wejść tylko do godziny 18-19. Latem natomiast, ogrody sa czynne do godziny 21.00.
   Na terenie Łazienek, możemy obejrzeć mnóstwo budowli z okresu Stanisława Augusta Poniatowskiego, miedzy innymi Stara Pomarańczarnię, Pałac na Wyspie, Pałac Myślewicki czy Belweder, który obecnie jest siedzibą Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej. W tym pięknym ogromnym kompleksie możemy zobaczyć również wiele pomników. Znajduje się tu między innymi najsławniejszy na świecie pomnik Fryderyka Chopina. Wokół pomnika latem odbywają się tu mini koncerty Chopinowskie. Innym wartym obejrzenia miejscem w Warszawie jest założony w XVII w ogród w Wilanowie zajmujący wraz z Pałacem powierzchnie 24 ha. Tu z kolei znajdują się trzy ogrody: Różany, Barokowy, Angielski i Park Wilanowski. Wstęp do Wilanowa jest płatny, zarówno do pałacu ( 20 zł) jak i do parku ( 5 zł). Tylko niedziela jest dniem bezpłatnym, jednak nie mogą tu wchodzić zorganizowane wycieczki. Ten fakt wykorzystują mieszkańcy Warszawy, którzy całymi rodzinami przychodzą do Parku, by po prostu odpocząć. Ogrody Wilanowski znajdują się około 10 kilometrów od centrum Warszawy. Pamiętaj aby nie zabierać ze sobą zwierząt, ponieważ obowiązuje zakaz wprowadzania tutaj psów. W pobliżu kompleksu znajduje się ogólnodostępny parking, a także stojaki na rowery

  Agroturystyka

  Wybór miejsca na nasz wypoczynek będzie z ciekawością ważną rzeczą na spędzenie naszego urlopu. Rodziny z dziećmi z pewnością docenią możliwość wypoczynku blisko natury oraz w warunkach sprzyjających małym dzieciom, ich bezpieczeństwu oraz rozwoju. Agroturystyka to coraz bardziej popularna odmiana wypoczynku, która cieszy się wielką popularnością. Możliwość spróbowania pracy na wsi oraz poznania życia zwierząt będzie ciekawym sposobem na rozwój dla naszych pociech. Szczególnie Anglia szczyci się wielką ilością gospodarstw agroturystycznych, które nie tylko zachęcaja do aktywnego wypoczynku, ale również pomagają w odstresowaniu się i przygotowaniu się do wysiłków na następne miesiące ciężkiej pracy. Autokary dowiozą nas w każde miejsce, jakie nas interesuje, co umożliwi nam nowy wspaniały wypoczynek. Dzięki niemu będziemy mogli spróbować lokalnych produktów oraz nauczyć się ekologicznego jedzenia – jagody acai na przykład mogą być świetną alternatywą na to, by ubogacić swoją dietę o zdrowe, pyszne jedzenie.

  Comments are closed.