Najnowsze komentarze

  Szukaj

  Kategorie

  Archiwum

   Będąc w największym mieście w Polsce, nie możemy zapomnieć, że stolica Polski to jedno z najciekawszych miejsc w kraju. Mimo, iż Warszawa kojarzy się z szalonym tempem życia, nie brakuje tu miejsc, gdzie pośród pięknej zieleni, możemy się zrelaksować i odpocząć. Sa to niewątpliwie łazienki królewskie, które od roku noszą nazwę Muzeum Łazienki Królewskie w Warszawie. To piękny kompleks ogrodowo-pałacowy, mieszczący się na 76 hektarach powierzchni. Czasem porównywany z ogrodami papieskimi, jednak to zbyt odważne i przesadzone porównanie. Znajdują się tu trzy ogrody – Królewski, Belwederski i Modernistyczny. Zwiedzanie ogrodów jest bezpłatne przez cały rok, jednak w okresie zimowym można do nich wejść tylko do godziny 18-19. Latem natomiast, ogrody sa czynne do godziny 21.00.
   Na terenie Łazienek, możemy obejrzeć mnóstwo budowli z okresu Stanisława Augusta Poniatowskiego, miedzy innymi Stara Pomarańczarnię, Pałac na Wyspie, Pałac Myślewicki czy Belweder, który obecnie jest siedzibą Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej. W tym pięknym ogromnym kompleksie możemy zobaczyć również wiele pomników. Znajduje się tu między innymi najsławniejszy na świecie pomnik Fryderyka Chopina. Wokół pomnika latem odbywają się tu mini koncerty Chopinowskie. Innym wartym obejrzenia miejscem w Warszawie jest założony w XVII w ogród w Wilanowie zajmujący wraz z Pałacem powierzchnie 24 ha. Tu z kolei znajdują się trzy ogrody: Różany, Barokowy, Angielski i Park Wilanowski. Wstęp do Wilanowa jest płatny, zarówno do pałacu ( 20 zł) jak i do parku ( 5 zł). Tylko niedziela jest dniem bezpłatnym, jednak nie mogą tu wchodzić zorganizowane wycieczki. Ten fakt wykorzystują mieszkańcy Warszawy, którzy całymi rodzinami przychodzą do Parku, by po prostu odpocząć. Ogrody Wilanowski znajdują się około 10 kilometrów od centrum Warszawy. Pamiętaj aby nie zabierać ze sobą zwierząt, ponieważ obowiązuje zakaz wprowadzania tutaj psów. W pobliżu kompleksu znajduje się ogólnodostępny parking, a także stojaki na rowery

  Spływ rzeką Jangcy

  Spływ rzeką Jangcy to jedna z najważniejszych atrakcji turystycznych Chin. Warto jeszcze teraz udać się w taki rejs, gdyż budowa potężnej tamy, największej chyba w świcie, powoduje, że część tych miejsc, które jeszcze teraz można podziwiać, już niedługo zostanie zalana. Już teraz wiele mijanych wiosek i miejscowości jest wyludnionych, gdyż mieszkańcy przenieśli się w wyższe rejony. Jednak mijane widoki rekompensują to wszystko. Po Jangcy pływają najczęściej pasażerskie statki dla Chińczyków, ale jest też wiele luksusowych statków dla turystów zagranicznych. Największą atrakcja są oczywiście trzy przełomy, ale statki pasażerskie co i rusz przybijają do brzegów, by turyści mogli udać się na wycieczki po okolicznych miejscowościach. Wycieczką wręcz obowiązkową jest ta odbywana do siedziby diabłów, która znajduje się na górze Pingdu Shan. Na szczycie góry jest wiele świątyń chińskich, w których można obejrzeć rzeźby demonów i diabłów. W sezonie jest tu mnóstwo turystów zagranicznych, którzy oglądają rzeźby inspirowane mitologią chińską.

  Comments are closed.