Najnowsze komentarze

  Szukaj

  Archiwum

   Będąc w największym mieście w Polsce, nie możemy zapomnieć, że stolica Polski to jedno z najciekawszych miejsc w kraju. Mimo, iż Warszawa kojarzy się z szalonym tempem życia, nie brakuje tu miejsc, gdzie pośród pięknej zieleni, możemy się zrelaksować i odpocząć. Sa to niewątpliwie łazienki królewskie, które od roku noszą nazwę Muzeum Łazienki Królewskie w Warszawie. To piękny kompleks ogrodowo-pałacowy, mieszczący się na 76 hektarach powierzchni. Czasem porównywany z ogrodami papieskimi, jednak to zbyt odważne i przesadzone porównanie. Znajdują się tu trzy ogrody – Królewski, Belwederski i Modernistyczny. Zwiedzanie ogrodów jest bezpłatne przez cały rok, jednak w okresie zimowym można do nich wejść tylko do godziny 18-19. Latem natomiast, ogrody sa czynne do godziny 21.00.
   Na terenie Łazienek, możemy obejrzeć mnóstwo budowli z okresu Stanisława Augusta Poniatowskiego, miedzy innymi Stara Pomarańczarnię, Pałac na Wyspie, Pałac Myślewicki czy Belweder, który obecnie jest siedzibą Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej. W tym pięknym ogromnym kompleksie możemy zobaczyć również wiele pomników. Znajduje się tu między innymi najsławniejszy na świecie pomnik Fryderyka Chopina. Wokół pomnika latem odbywają się tu mini koncerty Chopinowskie. Innym wartym obejrzenia miejscem w Warszawie jest założony w XVII w ogród w Wilanowie zajmujący wraz z Pałacem powierzchnie 24 ha. Tu z kolei znajdują się trzy ogrody: Różany, Barokowy, Angielski i Park Wilanowski. Wstęp do Wilanowa jest płatny, zarówno do pałacu ( 20 zł) jak i do parku ( 5 zł). Tylko niedziela jest dniem bezpłatnym, jednak nie mogą tu wchodzić zorganizowane wycieczki. Ten fakt wykorzystują mieszkańcy Warszawy, którzy całymi rodzinami przychodzą do Parku, by po prostu odpocząć. Ogrody Wilanowski znajdują się około 10 kilometrów od centrum Warszawy. Pamiętaj aby nie zabierać ze sobą zwierząt, ponieważ obowiązuje zakaz wprowadzania tutaj psów. W pobliżu kompleksu znajduje się ogólnodostępny parking, a także stojaki na rowery

  Hong Kong centrum świata

  Wszyscy obawiali się o przyszłość tego skrawka ziemi po przyłączeniu do Chin. Jak na razie okazuje się, że to centrum finansowe świata funkcjonuje znakomicie. Obowiązkowym punktem zwiedzania jest Szczyt Wiktorii, z którego rozciąga się niesamowity widok na wysokie wieżowce o kubistycznych wręcz kształtach. Widok jest szczególnie efektowny nocą, kiedy rozbłyskają światła miasta. Najciekawszą świątynią jest świątynia Dziesięciu Tysięcy Buddów. Znajdujący się na jej terenie klasztor obejmuje ponad osiem hektarów. W porcie Aberdeen kotwiczą dwa ogromne luksusowe statki pasażerskie, które są nietypowymi restauracjami. Jeden z nich, stylizowany na chiński pałac, może gościć nawet ponad dwa tysiące osób. Goście chwalą tamtejsze owoce morza. Obowiązkowym punktem programu jest ogromny Park Oceaniczny, który podzielony jest na trzy części połączone kolejką linową. Odwiedzający nie tylko zwiedzają i podziwiają zgromadzone obiekty, ale mogą przeżywać różnorodne przygody, np. podróżować balonem wypełniony helem.

  Comments are closed.