Najnowsze komentarze

  Szukaj

  Kategorie

  Archiwum

   Będąc w największym mieście w Polsce, nie możemy zapomnieć, że stolica Polski to jedno z najciekawszych miejsc w kraju. Mimo, iż Warszawa kojarzy się z szalonym tempem życia, nie brakuje tu miejsc, gdzie pośród pięknej zieleni, możemy się zrelaksować i odpocząć. Sa to niewątpliwie łazienki królewskie, które od roku noszą nazwę Muzeum Łazienki Królewskie w Warszawie. To piękny kompleks ogrodowo-pałacowy, mieszczący się na 76 hektarach powierzchni. Czasem porównywany z ogrodami papieskimi, jednak to zbyt odważne i przesadzone porównanie. Znajdują się tu trzy ogrody – Królewski, Belwederski i Modernistyczny. Zwiedzanie ogrodów jest bezpłatne przez cały rok, jednak w okresie zimowym można do nich wejść tylko do godziny 18-19. Latem natomiast, ogrody sa czynne do godziny 21.00.
   Na terenie Łazienek, możemy obejrzeć mnóstwo budowli z okresu Stanisława Augusta Poniatowskiego, miedzy innymi Stara Pomarańczarnię, Pałac na Wyspie, Pałac Myślewicki czy Belweder, który obecnie jest siedzibą Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej. W tym pięknym ogromnym kompleksie możemy zobaczyć również wiele pomników. Znajduje się tu między innymi najsławniejszy na świecie pomnik Fryderyka Chopina. Wokół pomnika latem odbywają się tu mini koncerty Chopinowskie. Innym wartym obejrzenia miejscem w Warszawie jest założony w XVII w ogród w Wilanowie zajmujący wraz z Pałacem powierzchnie 24 ha. Tu z kolei znajdują się trzy ogrody: Różany, Barokowy, Angielski i Park Wilanowski. Wstęp do Wilanowa jest płatny, zarówno do pałacu ( 20 zł) jak i do parku ( 5 zł). Tylko niedziela jest dniem bezpłatnym, jednak nie mogą tu wchodzić zorganizowane wycieczki. Ten fakt wykorzystują mieszkańcy Warszawy, którzy całymi rodzinami przychodzą do Parku, by po prostu odpocząć. Ogrody Wilanowski znajdują się około 10 kilometrów od centrum Warszawy. Pamiętaj aby nie zabierać ze sobą zwierząt, ponieważ obowiązuje zakaz wprowadzania tutaj psów. W pobliżu kompleksu znajduje się ogólnodostępny parking, a także stojaki na rowery

  Zwiedzanie Tunezji

  Tunezja jest chętnie wybierana przez turystów, którzy planują leniwe wakacje. Przecież niezliczona ilość kameralnych i pięknych plaż sprawia, że można tutaj odpocząć, poopalać się oraz ogrzać się na słońcu. Dodatkowo wyjątkowe hotele oraz atrakcje, które zapewniają sprawiają, że potrzeby, nawet najbardziej wybrednych klientów zostaną zaspokojone. Warto jednak wspomnieć tutaj także o tym, że Tunezja to kraj odpowiedni dla tych, którzy chcą jak najwięcej zwiedzić oraz zobaczyć. Nie należy bowiem zapominać o tysiącach lat historii. Przecież historia ta miała wpływ na wiele innych krajów. Będąc w Tunezji nie można nie zobaczyć zespołu pozostałości po fenickiej Kartaginie. Jest to bardzo imponujący zabytek, podziwiany przez tłumy z całego świata. Sporo uwagi wzbudzają też ruiny starożytnego miasta Dugga oraz rzymskiego Koloseum w El-Dżemie. Będąc w Tunezji warto też zahaczyć o muzeum Bardo. Wszystko to sprawia, że Tunezja to atrakcyjny kraj także dla miłośników historii starożytnej i dla tych, którzy nie wyobrażają sobie wakacji bez zwiedzania.

  Dodaj komentarz