Najnowsze komentarze

  Szukaj

  Kategorie

  Archiwum

   Będąc w największym mieście w Polsce, nie możemy zapomnieć, że stolica Polski to jedno z najciekawszych miejsc w kraju. Mimo, iż Warszawa kojarzy się z szalonym tempem życia, nie brakuje tu miejsc, gdzie pośród pięknej zieleni, możemy się zrelaksować i odpocząć. Sa to niewątpliwie łazienki królewskie, które od roku noszą nazwę Muzeum Łazienki Królewskie w Warszawie. To piękny kompleks ogrodowo-pałacowy, mieszczący się na 76 hektarach powierzchni. Czasem porównywany z ogrodami papieskimi, jednak to zbyt odważne i przesadzone porównanie. Znajdują się tu trzy ogrody – Królewski, Belwederski i Modernistyczny. Zwiedzanie ogrodów jest bezpłatne przez cały rok, jednak w okresie zimowym można do nich wejść tylko do godziny 18-19. Latem natomiast, ogrody sa czynne do godziny 21.00.
   Na terenie Łazienek, możemy obejrzeć mnóstwo budowli z okresu Stanisława Augusta Poniatowskiego, miedzy innymi Stara Pomarańczarnię, Pałac na Wyspie, Pałac Myślewicki czy Belweder, który obecnie jest siedzibą Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej. W tym pięknym ogromnym kompleksie możemy zobaczyć również wiele pomników. Znajduje się tu między innymi najsławniejszy na świecie pomnik Fryderyka Chopina. Wokół pomnika latem odbywają się tu mini koncerty Chopinowskie. Innym wartym obejrzenia miejscem w Warszawie jest założony w XVII w ogród w Wilanowie zajmujący wraz z Pałacem powierzchnie 24 ha. Tu z kolei znajdują się trzy ogrody: Różany, Barokowy, Angielski i Park Wilanowski. Wstęp do Wilanowa jest płatny, zarówno do pałacu ( 20 zł) jak i do parku ( 5 zł). Tylko niedziela jest dniem bezpłatnym, jednak nie mogą tu wchodzić zorganizowane wycieczki. Ten fakt wykorzystują mieszkańcy Warszawy, którzy całymi rodzinami przychodzą do Parku, by po prostu odpocząć. Ogrody Wilanowski znajdują się około 10 kilometrów od centrum Warszawy. Pamiętaj aby nie zabierać ze sobą zwierząt, ponieważ obowiązuje zakaz wprowadzania tutaj psów. W pobliżu kompleksu znajduje się ogólnodostępny parking, a także stojaki na rowery

  Znalezienie odpowiedniego miejsca noclegowego w Łebie

  Łeba jest jednym z najważniejszych kurortów nadmorskich.. Turyści tutaj przyjeżdżają ze względu na piękne plaże, czyste morze oraz wspaniałe wydmy. W okresie wakacyjnym, a więc w lipcu i sierpniu, znalezienie tutaj wolnych miejsc noclegowych wcale nie jest takie łatwe. Dlatego też, planując urlop, warto zarezerwować sobie ostrowo noclegi przynajmniej na dwa miesiące wcześniej. Tylko wówczas otrzymujemy pewność, że dana kwatera będzie położona stosunkowo blisko plaży a ponadto warunki będą tam odpowiednie. Jak więc jest jeśli chodzi o ceny? W końcu od lat, mawia się, że polskie kurorty nad Bałtykiem są bardzo drogie i niejednokrotnie taniej by wyszedł wyjazd zagraniczny aniżeli wczasy w Polsce. Generalnie faktem jest, że w okresie wakacyjnym w kurortach takich jak Łeba jest znacznie drożej, niemniej jednak nie można tych cen porównywać z kurortami zagranicznymi. Tak naprawdę ceny kwater w Łebie są bardzo zróżnicowane i uzależnione od tego, czego my sami oczekujemy.

  Dodaj komentarz