Najnowsze komentarze

  Szukaj

  Archiwum

   Będąc w największym mieście w Polsce, nie możemy zapomnieć, że stolica Polski to jedno z najciekawszych miejsc w kraju. Mimo, iż Warszawa kojarzy się z szalonym tempem życia, nie brakuje tu miejsc, gdzie pośród pięknej zieleni, możemy się zrelaksować i odpocząć. Sa to niewątpliwie łazienki królewskie, które od roku noszą nazwę Muzeum Łazienki Królewskie w Warszawie. To piękny kompleks ogrodowo-pałacowy, mieszczący się na 76 hektarach powierzchni. Czasem porównywany z ogrodami papieskimi, jednak to zbyt odważne i przesadzone porównanie. Znajdują się tu trzy ogrody – Królewski, Belwederski i Modernistyczny. Zwiedzanie ogrodów jest bezpłatne przez cały rok, jednak w okresie zimowym można do nich wejść tylko do godziny 18-19. Latem natomiast, ogrody sa czynne do godziny 21.00.
   Na terenie Łazienek, możemy obejrzeć mnóstwo budowli z okresu Stanisława Augusta Poniatowskiego, miedzy innymi Stara Pomarańczarnię, Pałac na Wyspie, Pałac Myślewicki czy Belweder, który obecnie jest siedzibą Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej. W tym pięknym ogromnym kompleksie możemy zobaczyć również wiele pomników. Znajduje się tu między innymi najsławniejszy na świecie pomnik Fryderyka Chopina. Wokół pomnika latem odbywają się tu mini koncerty Chopinowskie. Innym wartym obejrzenia miejscem w Warszawie jest założony w XVII w ogród w Wilanowie zajmujący wraz z Pałacem powierzchnie 24 ha. Tu z kolei znajdują się trzy ogrody: Różany, Barokowy, Angielski i Park Wilanowski. Wstęp do Wilanowa jest płatny, zarówno do pałacu ( 20 zł) jak i do parku ( 5 zł). Tylko niedziela jest dniem bezpłatnym, jednak nie mogą tu wchodzić zorganizowane wycieczki. Ten fakt wykorzystują mieszkańcy Warszawy, którzy całymi rodzinami przychodzą do Parku, by po prostu odpocząć. Ogrody Wilanowski znajdują się około 10 kilometrów od centrum Warszawy. Pamiętaj aby nie zabierać ze sobą zwierząt, ponieważ obowiązuje zakaz wprowadzania tutaj psów. W pobliżu kompleksu znajduje się ogólnodostępny parking, a także stojaki na rowery

  Wyspy Kanaryjskie

  Kierunkiem bardzo chętnie wybieranym przez turystów z całego świata jest bez wątpienia archipelag Wysp Kanaryjskich. Dlaczego? Przede wszystkim niezwykłe bogactwo krajobrazów oraz przepiękne plaże przyciągają bardzo wiele ludzi. Jedną z wysp cieszących się dużą popularnością jest Gran Canaria. Wyspa ta jest okrągła i patrząc na nią z oddali, widzimy stożek, który wystaje z oceanu. Jeśli chodzi o powierzchnię, to wyspa ustępuje jedynie Teneryfie. Jako ciekawostkę, warto dodać fakt, że właśnie na Gran Canarii zachowało się najwięcej śladów pierwotnych mieszkańców całego archipelagu. Na wysepce znajdują się liczne groty oraz cudowne plaże. Środek wyspy to szczyt wulkanu Pozo de las Nieves. Wulkan opada ku morzu a jego liczne stoki są poprzecinane wąwozami. Przyczyną, dla której tyle osób odwiedza Gran Canarię są również bogate krajobrazy. Napotkamy tutaj zarówno piaszczyste wydmy, oazy, drzewa palmowe czy też skaliste szczyty gór wulkanicznych. Nie bez powodu na tę wyspę stosuje się określenie „ kontynent w miniaturze”.

  Dodaj komentarz