Najnowsze komentarze

  Szukaj

  Archiwum

   Będąc w największym mieście w Polsce, nie możemy zapomnieć, że stolica Polski to jedno z najciekawszych miejsc w kraju. Mimo, iż Warszawa kojarzy się z szalonym tempem życia, nie brakuje tu miejsc, gdzie pośród pięknej zieleni, możemy się zrelaksować i odpocząć. Sa to niewątpliwie łazienki królewskie, które od roku noszą nazwę Muzeum Łazienki Królewskie w Warszawie. To piękny kompleks ogrodowo-pałacowy, mieszczący się na 76 hektarach powierzchni. Czasem porównywany z ogrodami papieskimi, jednak to zbyt odważne i przesadzone porównanie. Znajdują się tu trzy ogrody – Królewski, Belwederski i Modernistyczny. Zwiedzanie ogrodów jest bezpłatne przez cały rok, jednak w okresie zimowym można do nich wejść tylko do godziny 18-19. Latem natomiast, ogrody sa czynne do godziny 21.00.
   Na terenie Łazienek, możemy obejrzeć mnóstwo budowli z okresu Stanisława Augusta Poniatowskiego, miedzy innymi Stara Pomarańczarnię, Pałac na Wyspie, Pałac Myślewicki czy Belweder, który obecnie jest siedzibą Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej. W tym pięknym ogromnym kompleksie możemy zobaczyć również wiele pomników. Znajduje się tu między innymi najsławniejszy na świecie pomnik Fryderyka Chopina. Wokół pomnika latem odbywają się tu mini koncerty Chopinowskie. Innym wartym obejrzenia miejscem w Warszawie jest założony w XVII w ogród w Wilanowie zajmujący wraz z Pałacem powierzchnie 24 ha. Tu z kolei znajdują się trzy ogrody: Różany, Barokowy, Angielski i Park Wilanowski. Wstęp do Wilanowa jest płatny, zarówno do pałacu ( 20 zł) jak i do parku ( 5 zł). Tylko niedziela jest dniem bezpłatnym, jednak nie mogą tu wchodzić zorganizowane wycieczki. Ten fakt wykorzystują mieszkańcy Warszawy, którzy całymi rodzinami przychodzą do Parku, by po prostu odpocząć. Ogrody Wilanowski znajdują się około 10 kilometrów od centrum Warszawy. Pamiętaj aby nie zabierać ze sobą zwierząt, ponieważ obowiązuje zakaz wprowadzania tutaj psów. W pobliżu kompleksu znajduje się ogólnodostępny parking, a także stojaki na rowery

  Wyspy Kanaryjskie, ogólne informacje

  Wyspy Kanaryjskie to archipelag pięknych wysp, które należą do Hiszpanii. Wyspy Kanaryjskie, czyli  Islas Canarias są dosyć górzyste i dzielą się na dwie prowincje. Chodzi tu mianowicie o zachodnią ze stolicą na Teneryfie, oraz wschodnią ze stolicą na Gran Canarii. Cały archipelagach położony na Oceanie Atlantyckim  jest w odległości  około 1000 km od brzegów Hiszpanii  i na zachód od wybrzeży Afryki Zachodniej. W skład całego archipelagu  wchodzi siedem wysp głównych  i sześć mniejszych. Do tych większych zalicza się Teneryfa, Gran Canaria – zwana też Grande Canaria, Fuerteventura, Lanzarote, El Hierro, La Palma i La Gomera; a do mniejszych  Alegranza, Graciosa, Montańa Clara, Lobos, Roque del Este i Roque del Oeste. Warto zaznaczyć, że głównie wyspy większe to rejony turystyczne, chętnie odwiedzane przez turystów. Mniejsze wyspy są praktycznie niezamieszkane, a jak już to ludzie tutaj przybywają jedynie w okresie letnim. Nie znaczy to wcale, że wyłącznie większe wyspy są ciekawym rejonem turystycznym.

  Dodaj komentarz