Najnowsze komentarze

  Szukaj

  Kategorie

  Archiwum

   Będąc w największym mieście w Polsce, nie możemy zapomnieć, że stolica Polski to jedno z najciekawszych miejsc w kraju. Mimo, iż Warszawa kojarzy się z szalonym tempem życia, nie brakuje tu miejsc, gdzie pośród pięknej zieleni, możemy się zrelaksować i odpocząć. Sa to niewątpliwie łazienki królewskie, które od roku noszą nazwę Muzeum Łazienki Królewskie w Warszawie. To piękny kompleks ogrodowo-pałacowy, mieszczący się na 76 hektarach powierzchni. Czasem porównywany z ogrodami papieskimi, jednak to zbyt odważne i przesadzone porównanie. Znajdują się tu trzy ogrody – Królewski, Belwederski i Modernistyczny. Zwiedzanie ogrodów jest bezpłatne przez cały rok, jednak w okresie zimowym można do nich wejść tylko do godziny 18-19. Latem natomiast, ogrody sa czynne do godziny 21.00.
   Na terenie Łazienek, możemy obejrzeć mnóstwo budowli z okresu Stanisława Augusta Poniatowskiego, miedzy innymi Stara Pomarańczarnię, Pałac na Wyspie, Pałac Myślewicki czy Belweder, który obecnie jest siedzibą Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej. W tym pięknym ogromnym kompleksie możemy zobaczyć również wiele pomników. Znajduje się tu między innymi najsławniejszy na świecie pomnik Fryderyka Chopina. Wokół pomnika latem odbywają się tu mini koncerty Chopinowskie. Innym wartym obejrzenia miejscem w Warszawie jest założony w XVII w ogród w Wilanowie zajmujący wraz z Pałacem powierzchnie 24 ha. Tu z kolei znajdują się trzy ogrody: Różany, Barokowy, Angielski i Park Wilanowski. Wstęp do Wilanowa jest płatny, zarówno do pałacu ( 20 zł) jak i do parku ( 5 zł). Tylko niedziela jest dniem bezpłatnym, jednak nie mogą tu wchodzić zorganizowane wycieczki. Ten fakt wykorzystują mieszkańcy Warszawy, którzy całymi rodzinami przychodzą do Parku, by po prostu odpocząć. Ogrody Wilanowski znajdują się około 10 kilometrów od centrum Warszawy. Pamiętaj aby nie zabierać ze sobą zwierząt, ponieważ obowiązuje zakaz wprowadzania tutaj psów. W pobliżu kompleksu znajduje się ogólnodostępny parking, a także stojaki na rowery

  Wyjazdy do Tunezji

  Tunezja to jeden z najbardziej popularnych kierunków na wakacyjny wyjazd. Chętnie jeżdżą tam zarówno ludzie, wykupujący wycieczki last minute, jak i ci, którzy wymarzone wakacje planują cały rok. Nie ma co się dziwić, w końcu Tunezja posiada przeróżne atrakcje, które przyczyniają się do tego,  że urlop tam, spełni wszystkie, nawet te najbardziej wygórowane oczekiwania. Możemy śmiało powiedzieć, że kraj ten sprosta gustom także tych wybrednych turystów. Tunezja leży nad Morzem Śródziemnym i może zaoferować wszystkim gościom idealną infrastrukturę. Jak powszechnie wiadomo, w Tunezji wszystko jest zrobione pod kątem oczekiwań turystów. Dlatego też bezproblemowo każdy znajdzie dla siebie hotel, który będzie mu odpowiadał, zarówno pod kątem standardu, jak i ceny. Wykupując więc wycieczkę do tego kraju, warto zawsze w biurze podróży dowiedzieć się o wszelkie szczegóły. W Tunezji mamy do czynienia z zupełnie inną kulturą i obyczajami. Dlatego też jest tak chętnie odwiedzana przez turystów z całego świata.

  Dodaj komentarz