Najnowsze komentarze

  Szukaj

  Archiwum

   Będąc w największym mieście w Polsce, nie możemy zapomnieć, że stolica Polski to jedno z najciekawszych miejsc w kraju. Mimo, iż Warszawa kojarzy się z szalonym tempem życia, nie brakuje tu miejsc, gdzie pośród pięknej zieleni, możemy się zrelaksować i odpocząć. Sa to niewątpliwie łazienki królewskie, które od roku noszą nazwę Muzeum Łazienki Królewskie w Warszawie. To piękny kompleks ogrodowo-pałacowy, mieszczący się na 76 hektarach powierzchni. Czasem porównywany z ogrodami papieskimi, jednak to zbyt odważne i przesadzone porównanie. Znajdują się tu trzy ogrody – Królewski, Belwederski i Modernistyczny. Zwiedzanie ogrodów jest bezpłatne przez cały rok, jednak w okresie zimowym można do nich wejść tylko do godziny 18-19. Latem natomiast, ogrody sa czynne do godziny 21.00.
   Na terenie Łazienek, możemy obejrzeć mnóstwo budowli z okresu Stanisława Augusta Poniatowskiego, miedzy innymi Stara Pomarańczarnię, Pałac na Wyspie, Pałac Myślewicki czy Belweder, który obecnie jest siedzibą Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej. W tym pięknym ogromnym kompleksie możemy zobaczyć również wiele pomników. Znajduje się tu między innymi najsławniejszy na świecie pomnik Fryderyka Chopina. Wokół pomnika latem odbywają się tu mini koncerty Chopinowskie. Innym wartym obejrzenia miejscem w Warszawie jest założony w XVII w ogród w Wilanowie zajmujący wraz z Pałacem powierzchnie 24 ha. Tu z kolei znajdują się trzy ogrody: Różany, Barokowy, Angielski i Park Wilanowski. Wstęp do Wilanowa jest płatny, zarówno do pałacu ( 20 zł) jak i do parku ( 5 zł). Tylko niedziela jest dniem bezpłatnym, jednak nie mogą tu wchodzić zorganizowane wycieczki. Ten fakt wykorzystują mieszkańcy Warszawy, którzy całymi rodzinami przychodzą do Parku, by po prostu odpocząć. Ogrody Wilanowski znajdują się około 10 kilometrów od centrum Warszawy. Pamiętaj aby nie zabierać ze sobą zwierząt, ponieważ obowiązuje zakaz wprowadzania tutaj psów. W pobliżu kompleksu znajduje się ogólnodostępny parking, a także stojaki na rowery

  Wyjazd zagraniczny

  Wyjeżdżając w dowolne miejsce za granicę, wydaje się nam, że będziemy na to musieli przeznaczyć dosyć dużo środków finansowych. Tymczasem wcale to stwierdzenie nie musi być prawdziwe. Wszystko zależy od odpowiedniej organizacji. Wiele osób twierdzi, ze biura podróży sprzedają wycieczki po zawyżonych cenach, że jadąc samemu wydaje się znacznie mniej. Jest w tym oczywiście prawda, jednakże zawsze należy wziąć pod uwagę nasze indywidualne umiejętności oraz realnie ocenić swoje szanse na zorganizowanie niezapomnianego wyjazdu. Przede wszystkim, przy własnej organizacji, można sporo pieniędzy zaoszczędzić na lotach, zwłaszcza wybierając kierunki bardziej popularne turystycznie. Ponadto w sferze noclegów, również będziemy mieć spore pole do popisu. Jeżdżąc w dowolne turystyczne miejsce, mamy do wyboru całą masę miejsc. Dla tych bardziej wymagających, odpowiednią opcją będą hotele Inowrocław. Niemniej jednak jeżeli dla kogoś nie jest to kwestia pierwszorzędna, to warto zatrzymać się w hostelach i zapłacić znacznie mniej.

  Dodaj komentarz