Najnowsze komentarze

  Szukaj

  Kategorie

  Archiwum

   Będąc w największym mieście w Polsce, nie możemy zapomnieć, że stolica Polski to jedno z najciekawszych miejsc w kraju. Mimo, iż Warszawa kojarzy się z szalonym tempem życia, nie brakuje tu miejsc, gdzie pośród pięknej zieleni, możemy się zrelaksować i odpocząć. Sa to niewątpliwie łazienki królewskie, które od roku noszą nazwę Muzeum Łazienki Królewskie w Warszawie. To piękny kompleks ogrodowo-pałacowy, mieszczący się na 76 hektarach powierzchni. Czasem porównywany z ogrodami papieskimi, jednak to zbyt odważne i przesadzone porównanie. Znajdują się tu trzy ogrody – Królewski, Belwederski i Modernistyczny. Zwiedzanie ogrodów jest bezpłatne przez cały rok, jednak w okresie zimowym można do nich wejść tylko do godziny 18-19. Latem natomiast, ogrody sa czynne do godziny 21.00.
   Na terenie Łazienek, możemy obejrzeć mnóstwo budowli z okresu Stanisława Augusta Poniatowskiego, miedzy innymi Stara Pomarańczarnię, Pałac na Wyspie, Pałac Myślewicki czy Belweder, który obecnie jest siedzibą Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej. W tym pięknym ogromnym kompleksie możemy zobaczyć również wiele pomników. Znajduje się tu między innymi najsławniejszy na świecie pomnik Fryderyka Chopina. Wokół pomnika latem odbywają się tu mini koncerty Chopinowskie. Innym wartym obejrzenia miejscem w Warszawie jest założony w XVII w ogród w Wilanowie zajmujący wraz z Pałacem powierzchnie 24 ha. Tu z kolei znajdują się trzy ogrody: Różany, Barokowy, Angielski i Park Wilanowski. Wstęp do Wilanowa jest płatny, zarówno do pałacu ( 20 zł) jak i do parku ( 5 zł). Tylko niedziela jest dniem bezpłatnym, jednak nie mogą tu wchodzić zorganizowane wycieczki. Ten fakt wykorzystują mieszkańcy Warszawy, którzy całymi rodzinami przychodzą do Parku, by po prostu odpocząć. Ogrody Wilanowski znajdują się około 10 kilometrów od centrum Warszawy. Pamiętaj aby nie zabierać ze sobą zwierząt, ponieważ obowiązuje zakaz wprowadzania tutaj psów. W pobliżu kompleksu znajduje się ogólnodostępny parking, a także stojaki na rowery

  Wycieczki na Wyspy Kanaryjskie

  Wyspy Kanaryjskie są bardzo atrakcyjnym miejscem na spędzenie urlopu. Archipelag wysp należy do Hiszpanii jest położony od niej w odległości około 1000 kilometrów. W skład całego archipelagu wchodzi siedem wysp większych oraz sześć mniejszych. Wśród większych wysp najchętniej odwiedzana jest Teneryfa oraz Gran Canaria. Wysepki mniejsze to raczej cel turystyczny dla tych, którzy są bardziej odkrywcami i nie przepadają za leniwym odpoczynkiem ,tylko wolą aktywnie spędzić czas. Warto dodać, że są one niezamieszkanie, jak już to przybywają tutaj ludzie głównie latem. Cały archipelag Wysp Kanaryjskich to niezwykle bogactwo pod kątem przyrody i krajobrazów. Nie bez przyczyny mawia się, że są one praktycznie kontynentem w miniaturze. Może i jest w tym odrobinę przesady, jednakże ciężko znaleźć drugie takie miejsce na świecie, gdzie występują zarówno wydmy, krajobrazy półpustynne, urozmaicona roślinność oraz długie szlaki górskie. Należy też koniecznie wspomnieć o kraterach i wulkanach.

  Dodaj komentarz