Najnowsze komentarze

  Szukaj

  Kategorie

  Archiwum

   Będąc w największym mieście w Polsce, nie możemy zapomnieć, że stolica Polski to jedno z najciekawszych miejsc w kraju. Mimo, iż Warszawa kojarzy się z szalonym tempem życia, nie brakuje tu miejsc, gdzie pośród pięknej zieleni, możemy się zrelaksować i odpocząć. Sa to niewątpliwie łazienki królewskie, które od roku noszą nazwę Muzeum Łazienki Królewskie w Warszawie. To piękny kompleks ogrodowo-pałacowy, mieszczący się na 76 hektarach powierzchni. Czasem porównywany z ogrodami papieskimi, jednak to zbyt odważne i przesadzone porównanie. Znajdują się tu trzy ogrody – Królewski, Belwederski i Modernistyczny. Zwiedzanie ogrodów jest bezpłatne przez cały rok, jednak w okresie zimowym można do nich wejść tylko do godziny 18-19. Latem natomiast, ogrody sa czynne do godziny 21.00.
   Na terenie Łazienek, możemy obejrzeć mnóstwo budowli z okresu Stanisława Augusta Poniatowskiego, miedzy innymi Stara Pomarańczarnię, Pałac na Wyspie, Pałac Myślewicki czy Belweder, który obecnie jest siedzibą Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej. W tym pięknym ogromnym kompleksie możemy zobaczyć również wiele pomników. Znajduje się tu między innymi najsławniejszy na świecie pomnik Fryderyka Chopina. Wokół pomnika latem odbywają się tu mini koncerty Chopinowskie. Innym wartym obejrzenia miejscem w Warszawie jest założony w XVII w ogród w Wilanowie zajmujący wraz z Pałacem powierzchnie 24 ha. Tu z kolei znajdują się trzy ogrody: Różany, Barokowy, Angielski i Park Wilanowski. Wstęp do Wilanowa jest płatny, zarówno do pałacu ( 20 zł) jak i do parku ( 5 zł). Tylko niedziela jest dniem bezpłatnym, jednak nie mogą tu wchodzić zorganizowane wycieczki. Ten fakt wykorzystują mieszkańcy Warszawy, którzy całymi rodzinami przychodzą do Parku, by po prostu odpocząć. Ogrody Wilanowski znajdują się około 10 kilometrów od centrum Warszawy. Pamiętaj aby nie zabierać ze sobą zwierząt, ponieważ obowiązuje zakaz wprowadzania tutaj psów. W pobliżu kompleksu znajduje się ogólnodostępny parking, a także stojaki na rowery

  Wycieczki last minute

  Wiele ludzi marzy po podróży zagranicznej, ale dzisiaj coraz mniej osób może sobie na to pozwolić. W końcu koszty życia w krajach zachodnich są dosyć spore. Z jednej strony mawia się, że sama wycieczka nie jest aż tak droga, z drugiej zaś pamiętajmy, że zawsze należy do tego doliczyć koszty na codzienne wydatki. Czy istnieje więc sposób na to, by rodzina mogła sobie pozwolić na wyjazd zagraniczny? Generalnie obecnie biura podróży w ofercie posiadają także dosyć tanie opcje. Odpowiednim wyjściem będzie też skorzystanie z oferty last  minute. Oczywiście wówczas nie będziemy mieli szczególnie dużo czas na wszelkie przygotowania, aczkolwiek sama wycieczka będzie dużo tańsza. Jeśli chodzi o wyjazdy na tydzień, to naprawdę możliwe jest załapanie się na wyjątkowe promocje. Warto również zwrócić uwagę na warunki zakwaterowania. Wiadomo, że przy hotelach o mniejszych standardzie za wycieczkę zapłacimy nieco mniej. Choćby dlatego powinniśmy przejrzeć wszystkie możliwe warianty.

  Dodaj komentarz