Najnowsze komentarze

  Szukaj

  Kategorie

  Archiwum

   Będąc w największym mieście w Polsce, nie możemy zapomnieć, że stolica Polski to jedno z najciekawszych miejsc w kraju. Mimo, iż Warszawa kojarzy się z szalonym tempem życia, nie brakuje tu miejsc, gdzie pośród pięknej zieleni, możemy się zrelaksować i odpocząć. Sa to niewątpliwie łazienki królewskie, które od roku noszą nazwę Muzeum Łazienki Królewskie w Warszawie. To piękny kompleks ogrodowo-pałacowy, mieszczący się na 76 hektarach powierzchni. Czasem porównywany z ogrodami papieskimi, jednak to zbyt odważne i przesadzone porównanie. Znajdują się tu trzy ogrody – Królewski, Belwederski i Modernistyczny. Zwiedzanie ogrodów jest bezpłatne przez cały rok, jednak w okresie zimowym można do nich wejść tylko do godziny 18-19. Latem natomiast, ogrody sa czynne do godziny 21.00.
   Na terenie Łazienek, możemy obejrzeć mnóstwo budowli z okresu Stanisława Augusta Poniatowskiego, miedzy innymi Stara Pomarańczarnię, Pałac na Wyspie, Pałac Myślewicki czy Belweder, który obecnie jest siedzibą Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej. W tym pięknym ogromnym kompleksie możemy zobaczyć również wiele pomników. Znajduje się tu między innymi najsławniejszy na świecie pomnik Fryderyka Chopina. Wokół pomnika latem odbywają się tu mini koncerty Chopinowskie. Innym wartym obejrzenia miejscem w Warszawie jest założony w XVII w ogród w Wilanowie zajmujący wraz z Pałacem powierzchnie 24 ha. Tu z kolei znajdują się trzy ogrody: Różany, Barokowy, Angielski i Park Wilanowski. Wstęp do Wilanowa jest płatny, zarówno do pałacu ( 20 zł) jak i do parku ( 5 zł). Tylko niedziela jest dniem bezpłatnym, jednak nie mogą tu wchodzić zorganizowane wycieczki. Ten fakt wykorzystują mieszkańcy Warszawy, którzy całymi rodzinami przychodzą do Parku, by po prostu odpocząć. Ogrody Wilanowski znajdują się około 10 kilometrów od centrum Warszawy. Pamiętaj aby nie zabierać ze sobą zwierząt, ponieważ obowiązuje zakaz wprowadzania tutaj psów. W pobliżu kompleksu znajduje się ogólnodostępny parking, a także stojaki na rowery

  Wycieczka do Tunezji

  Tunezja jest jednym z chętniej obieranych kierunków na wakacyjny wyjazd. Dlaczego? Jak wiadomo, turyści bardzo często wybierają takie kraje, które znacząco różnią się kulturą oraz obyczajami. Mało tego, Tunezja to też państwo z doskonałą infrastrukturą turystyczną. Zarówno turyści, chcący odpocząć na plażach, jak i Ci, chcący aktywnie spędzić czas, bez wątpienia znajdują tu dla siebie coś odpowiedniego. Mało tego, całość jest oferowana w naprawdę dosyć przystępnej cenie. Średnia temperatura w Tunezji nigdy nie spada poniżej 15C. Dzięki temu, można powiedzieć, że niemalże przez cały rok panują tam idealne warunki do wypoczynku. Oczywiście i tak, miesiącami, cieszącymi się największym obłożeniem turystycznych są lipiec i sierpień. Pamiętajmy jednak, że wtedy w okresie, szczególnie wzmożonego ruchu turystycznego, ceny są także dosyć wysokie. Dlatego też, jeżeli mamy możliwość, to warto wyjechać do Tunezji przykładowo we wrześniu lub w październiku.

  Dodaj komentarz