Najnowsze komentarze

  Szukaj

  Kategorie

  Archiwum

   Będąc w największym mieście w Polsce, nie możemy zapomnieć, że stolica Polski to jedno z najciekawszych miejsc w kraju. Mimo, iż Warszawa kojarzy się z szalonym tempem życia, nie brakuje tu miejsc, gdzie pośród pięknej zieleni, możemy się zrelaksować i odpocząć. Sa to niewątpliwie łazienki królewskie, które od roku noszą nazwę Muzeum Łazienki Królewskie w Warszawie. To piękny kompleks ogrodowo-pałacowy, mieszczący się na 76 hektarach powierzchni. Czasem porównywany z ogrodami papieskimi, jednak to zbyt odważne i przesadzone porównanie. Znajdują się tu trzy ogrody – Królewski, Belwederski i Modernistyczny. Zwiedzanie ogrodów jest bezpłatne przez cały rok, jednak w okresie zimowym można do nich wejść tylko do godziny 18-19. Latem natomiast, ogrody sa czynne do godziny 21.00.
   Na terenie Łazienek, możemy obejrzeć mnóstwo budowli z okresu Stanisława Augusta Poniatowskiego, miedzy innymi Stara Pomarańczarnię, Pałac na Wyspie, Pałac Myślewicki czy Belweder, który obecnie jest siedzibą Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej. W tym pięknym ogromnym kompleksie możemy zobaczyć również wiele pomników. Znajduje się tu między innymi najsławniejszy na świecie pomnik Fryderyka Chopina. Wokół pomnika latem odbywają się tu mini koncerty Chopinowskie. Innym wartym obejrzenia miejscem w Warszawie jest założony w XVII w ogród w Wilanowie zajmujący wraz z Pałacem powierzchnie 24 ha. Tu z kolei znajdują się trzy ogrody: Różany, Barokowy, Angielski i Park Wilanowski. Wstęp do Wilanowa jest płatny, zarówno do pałacu ( 20 zł) jak i do parku ( 5 zł). Tylko niedziela jest dniem bezpłatnym, jednak nie mogą tu wchodzić zorganizowane wycieczki. Ten fakt wykorzystują mieszkańcy Warszawy, którzy całymi rodzinami przychodzą do Parku, by po prostu odpocząć. Ogrody Wilanowski znajdują się około 10 kilometrów od centrum Warszawy. Pamiętaj aby nie zabierać ze sobą zwierząt, ponieważ obowiązuje zakaz wprowadzania tutaj psów. W pobliżu kompleksu znajduje się ogólnodostępny parking, a także stojaki na rowery

  Wakacje w Egipcie

  Każdy z nas marzy o tym, by podczas wakacji oderwać się od wszystkich problemów dnia codziennego. Właśnie  beztroskie lenistwo i odpoczynek wśród plaż jest tym, czego większość ludzi odczekuje od  urlopu wakacyjnego. To właśnie ten niecodzienny i niezwykły czas w roku pozwala nam  naładować akumulatory by później dzielnie stawiać czoło wszystkim problemom. Egipt jest idealnym miejscem na wakacyjny urlop, w którym każdy znajdzie coś dla siebie. Korzystając z opcji Egipt last minute, wyjazd do tego niezwykłego państwa może okazać się bardzo tani. Wakacje w Egipcie to wspaniała propozycja dla tych, którzy chcą poznać inną kulturę, spróbować mnóstwa nowych rzeczy, a także odpocząć w ciepłym klimacie. Państwo to gwarantuje nam masę różnego rodzaju atrakcji, od rejsu Nilem, poprzez wyprawę przez pustynię na wielbłądach aż po nurkowanie i podziwianie rafy koralowej. Przede wszystkim warto zaznaczyć, że Egipt to miejsce,  gdzie można się zarówno zrelaksować, jak i podziwiać zabytki, a co więcej, poznać zupełnie inną od naszej, kulturę.

  Dodaj komentarz