Najnowsze komentarze

  Szukaj

  Kategorie

  Archiwum

   Będąc w największym mieście w Polsce, nie możemy zapomnieć, że stolica Polski to jedno z najciekawszych miejsc w kraju. Mimo, iż Warszawa kojarzy się z szalonym tempem życia, nie brakuje tu miejsc, gdzie pośród pięknej zieleni, możemy się zrelaksować i odpocząć. Sa to niewątpliwie łazienki królewskie, które od roku noszą nazwę Muzeum Łazienki Królewskie w Warszawie. To piękny kompleks ogrodowo-pałacowy, mieszczący się na 76 hektarach powierzchni. Czasem porównywany z ogrodami papieskimi, jednak to zbyt odważne i przesadzone porównanie. Znajdują się tu trzy ogrody – Królewski, Belwederski i Modernistyczny. Zwiedzanie ogrodów jest bezpłatne przez cały rok, jednak w okresie zimowym można do nich wejść tylko do godziny 18-19. Latem natomiast, ogrody sa czynne do godziny 21.00.
   Na terenie Łazienek, możemy obejrzeć mnóstwo budowli z okresu Stanisława Augusta Poniatowskiego, miedzy innymi Stara Pomarańczarnię, Pałac na Wyspie, Pałac Myślewicki czy Belweder, który obecnie jest siedzibą Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej. W tym pięknym ogromnym kompleksie możemy zobaczyć również wiele pomników. Znajduje się tu między innymi najsławniejszy na świecie pomnik Fryderyka Chopina. Wokół pomnika latem odbywają się tu mini koncerty Chopinowskie. Innym wartym obejrzenia miejscem w Warszawie jest założony w XVII w ogród w Wilanowie zajmujący wraz z Pałacem powierzchnie 24 ha. Tu z kolei znajdują się trzy ogrody: Różany, Barokowy, Angielski i Park Wilanowski. Wstęp do Wilanowa jest płatny, zarówno do pałacu ( 20 zł) jak i do parku ( 5 zł). Tylko niedziela jest dniem bezpłatnym, jednak nie mogą tu wchodzić zorganizowane wycieczki. Ten fakt wykorzystują mieszkańcy Warszawy, którzy całymi rodzinami przychodzą do Parku, by po prostu odpocząć. Ogrody Wilanowski znajdują się około 10 kilometrów od centrum Warszawy. Pamiętaj aby nie zabierać ze sobą zwierząt, ponieważ obowiązuje zakaz wprowadzania tutaj psów. W pobliżu kompleksu znajduje się ogólnodostępny parking, a także stojaki na rowery

  Tunezja jako kierunek turystyczny

  Istnieją państwa, które nieprzerwanie od wielu lat cieszą się bardzo dużą popularnością wśród turystów. Jednym z  takich krajów jest bez wątpienia Tunezja. Kraj ten jest stosunkowo blisko położony od Polski, jednakże kultura i obyczaje są tutaj zupełnie inne. Mało tego, wycieczki do Tunezji są stosunkowo tanie, zwłaszcza w opcjach last minute. Dlatego też wypoczynek w tym kraju chętnie jest wybierany także wśród rodzin z dziećmi. Bogata infrastruktura sprawia, że każdy turysta będzie tu w stanie odnaleźć coś odpowiedniego dla siebie. Średnia temperatura w tym kraju nie spada poniżej 15 stopni, więc można tu przyjeżdżać niemalże przez cały rok. Niemniej jednak i tak najchętniej wybierane miesiące to lipiec i sierpień. Niezliczona ilość plaż, sprawia, że turyści szukający odpoczynku, na pewno nie będą zawiedzeni. Z drugiej zaś strony, Tunezja zachęca też do uprawiania wszelkich sportów wodnych, od żeglowania, poprzez surfing, aż po nurkowanie. Jeżeli ktoś na wakacjach, chce jak najwięcej zwiedzić, to także  nie będzie zawiedzony.

  Dodaj komentarz