Najnowsze komentarze

  Szukaj

  Archiwum

   Będąc w największym mieście w Polsce, nie możemy zapomnieć, że stolica Polski to jedno z najciekawszych miejsc w kraju. Mimo, iż Warszawa kojarzy się z szalonym tempem życia, nie brakuje tu miejsc, gdzie pośród pięknej zieleni, możemy się zrelaksować i odpocząć. Sa to niewątpliwie łazienki królewskie, które od roku noszą nazwę Muzeum Łazienki Królewskie w Warszawie. To piękny kompleks ogrodowo-pałacowy, mieszczący się na 76 hektarach powierzchni. Czasem porównywany z ogrodami papieskimi, jednak to zbyt odważne i przesadzone porównanie. Znajdują się tu trzy ogrody – Królewski, Belwederski i Modernistyczny. Zwiedzanie ogrodów jest bezpłatne przez cały rok, jednak w okresie zimowym można do nich wejść tylko do godziny 18-19. Latem natomiast, ogrody sa czynne do godziny 21.00.
   Na terenie Łazienek, możemy obejrzeć mnóstwo budowli z okresu Stanisława Augusta Poniatowskiego, miedzy innymi Stara Pomarańczarnię, Pałac na Wyspie, Pałac Myślewicki czy Belweder, który obecnie jest siedzibą Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej. W tym pięknym ogromnym kompleksie możemy zobaczyć również wiele pomników. Znajduje się tu między innymi najsławniejszy na świecie pomnik Fryderyka Chopina. Wokół pomnika latem odbywają się tu mini koncerty Chopinowskie. Innym wartym obejrzenia miejscem w Warszawie jest założony w XVII w ogród w Wilanowie zajmujący wraz z Pałacem powierzchnie 24 ha. Tu z kolei znajdują się trzy ogrody: Różany, Barokowy, Angielski i Park Wilanowski. Wstęp do Wilanowa jest płatny, zarówno do pałacu ( 20 zł) jak i do parku ( 5 zł). Tylko niedziela jest dniem bezpłatnym, jednak nie mogą tu wchodzić zorganizowane wycieczki. Ten fakt wykorzystują mieszkańcy Warszawy, którzy całymi rodzinami przychodzą do Parku, by po prostu odpocząć. Ogrody Wilanowski znajdują się około 10 kilometrów od centrum Warszawy. Pamiętaj aby nie zabierać ze sobą zwierząt, ponieważ obowiązuje zakaz wprowadzania tutaj psów. W pobliżu kompleksu znajduje się ogólnodostępny parking, a także stojaki na rowery

  Teneryfa

  Wyspy Kanaryjskie są co roku chętnie odwiedzane przez turystów z całego świata. Z czego wynika owa popularność tych rejonów? Przede wszystkim z ogromnego zróżnicowania. W skład archipelagu wchodzi mnóstwo wysepek, a każda z nich ma sporo do zaoferowania turystom. Największą wyspą jest Teneryfa. To właśnie na nią najchętniej wykupywane są wycieczki. Wynika to też z tego, że Teneryfa jest uznawana za jedną z najpiękniejszych. Warto już na wstępie powiedzieć, że krajobraz na Teneryfie jest bardzo urozmaicony i różnorodny. W głębi wyspy znajduje się Pico del Teide, który jest najwyższym szczytem całej Hiszpanii. Na południe od tego szczytu możemy z kolei podziwiać krater Las Canadas. Sporo turystów zadaje sobie pytanie, kiedy najlepiej jechać na Wyspy Kanaryjskie? Otóż cały rok panuje tu odpowiedni klimat, dosyć łagodny. Niemniej jednak Teneryfa dzieli się na dwie strefy klimatyczne. Na południu słońce jest bardziej intensywne, więc klimat jest zdecydowanie cieplejszy niż na północy.

  Dodaj komentarz