Najnowsze komentarze

  Szukaj

  Kategorie

  Archiwum

   Będąc w największym mieście w Polsce, nie możemy zapomnieć, że stolica Polski to jedno z najciekawszych miejsc w kraju. Mimo, iż Warszawa kojarzy się z szalonym tempem życia, nie brakuje tu miejsc, gdzie pośród pięknej zieleni, możemy się zrelaksować i odpocząć. Sa to niewątpliwie łazienki królewskie, które od roku noszą nazwę Muzeum Łazienki Królewskie w Warszawie. To piękny kompleks ogrodowo-pałacowy, mieszczący się na 76 hektarach powierzchni. Czasem porównywany z ogrodami papieskimi, jednak to zbyt odważne i przesadzone porównanie. Znajdują się tu trzy ogrody – Królewski, Belwederski i Modernistyczny. Zwiedzanie ogrodów jest bezpłatne przez cały rok, jednak w okresie zimowym można do nich wejść tylko do godziny 18-19. Latem natomiast, ogrody sa czynne do godziny 21.00.
   Na terenie Łazienek, możemy obejrzeć mnóstwo budowli z okresu Stanisława Augusta Poniatowskiego, miedzy innymi Stara Pomarańczarnię, Pałac na Wyspie, Pałac Myślewicki czy Belweder, który obecnie jest siedzibą Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej. W tym pięknym ogromnym kompleksie możemy zobaczyć również wiele pomników. Znajduje się tu między innymi najsławniejszy na świecie pomnik Fryderyka Chopina. Wokół pomnika latem odbywają się tu mini koncerty Chopinowskie. Innym wartym obejrzenia miejscem w Warszawie jest założony w XVII w ogród w Wilanowie zajmujący wraz z Pałacem powierzchnie 24 ha. Tu z kolei znajdują się trzy ogrody: Różany, Barokowy, Angielski i Park Wilanowski. Wstęp do Wilanowa jest płatny, zarówno do pałacu ( 20 zł) jak i do parku ( 5 zł). Tylko niedziela jest dniem bezpłatnym, jednak nie mogą tu wchodzić zorganizowane wycieczki. Ten fakt wykorzystują mieszkańcy Warszawy, którzy całymi rodzinami przychodzą do Parku, by po prostu odpocząć. Ogrody Wilanowski znajdują się około 10 kilometrów od centrum Warszawy. Pamiętaj aby nie zabierać ze sobą zwierząt, ponieważ obowiązuje zakaz wprowadzania tutaj psów. W pobliżu kompleksu znajduje się ogólnodostępny parking, a także stojaki na rowery

  Spędzanie czasu w Egipcie

  Wyjazd na wakacje  nie musi się wiązać z ogromnymi  kosztami, o czym przekonują nas biura podróży. Dzięki ofertom last minute niemal każdy może sobie pozwolić na wakacyjny odpoczynek pod palmami. Często, myśląc  o urlopie,  od razu na myśl przychodzi nam  Egipt. Urlop wakacyjny w Egipcie to wspaniała  propozycja dla tych, którzy chcą poznać inną kulturę, spróbować mnóstwa nowych rzeczy, a także odpocząć w ciepłym klimacie. Jak powszechnie wiadomo, każda osoba ma nieco inne oczekiwania względem wyjazdu zagranicznego. Część z nas pragnie tylko świętego spokoju i odpoczynku przy basenie hotelowym, podczas gdy dla innych liczy się przede wszystkim aktywne spędzanie czasu wolnego i zwiedzanie. Egipt jest miejscem, w którym można idealnie to wszystko połączyć. Jak powszechnie wiadomo, luksusowe kurorty tego kraju sprawiają, że jest on jednym z chętniej odwiedzanych miejsc na całym świecie. Dodatkowo mnóstwo atrakcji, choćby takich jak rejs Nilem, nurkowanie czy wycieczki na Saharę sprawiają, że każdy tu odnajdzie coś odpowiedniego dla siebie.

  Dodaj komentarz