Najnowsze komentarze

  Szukaj

  Archiwum

   Będąc w największym mieście w Polsce, nie możemy zapomnieć, że stolica Polski to jedno z najciekawszych miejsc w kraju. Mimo, iż Warszawa kojarzy się z szalonym tempem życia, nie brakuje tu miejsc, gdzie pośród pięknej zieleni, możemy się zrelaksować i odpocząć. Sa to niewątpliwie łazienki królewskie, które od roku noszą nazwę Muzeum Łazienki Królewskie w Warszawie. To piękny kompleks ogrodowo-pałacowy, mieszczący się na 76 hektarach powierzchni. Czasem porównywany z ogrodami papieskimi, jednak to zbyt odważne i przesadzone porównanie. Znajdują się tu trzy ogrody – Królewski, Belwederski i Modernistyczny. Zwiedzanie ogrodów jest bezpłatne przez cały rok, jednak w okresie zimowym można do nich wejść tylko do godziny 18-19. Latem natomiast, ogrody sa czynne do godziny 21.00.
   Na terenie Łazienek, możemy obejrzeć mnóstwo budowli z okresu Stanisława Augusta Poniatowskiego, miedzy innymi Stara Pomarańczarnię, Pałac na Wyspie, Pałac Myślewicki czy Belweder, który obecnie jest siedzibą Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej. W tym pięknym ogromnym kompleksie możemy zobaczyć również wiele pomników. Znajduje się tu między innymi najsławniejszy na świecie pomnik Fryderyka Chopina. Wokół pomnika latem odbywają się tu mini koncerty Chopinowskie. Innym wartym obejrzenia miejscem w Warszawie jest założony w XVII w ogród w Wilanowie zajmujący wraz z Pałacem powierzchnie 24 ha. Tu z kolei znajdują się trzy ogrody: Różany, Barokowy, Angielski i Park Wilanowski. Wstęp do Wilanowa jest płatny, zarówno do pałacu ( 20 zł) jak i do parku ( 5 zł). Tylko niedziela jest dniem bezpłatnym, jednak nie mogą tu wchodzić zorganizowane wycieczki. Ten fakt wykorzystują mieszkańcy Warszawy, którzy całymi rodzinami przychodzą do Parku, by po prostu odpocząć. Ogrody Wilanowski znajdują się około 10 kilometrów od centrum Warszawy. Pamiętaj aby nie zabierać ze sobą zwierząt, ponieważ obowiązuje zakaz wprowadzania tutaj psów. W pobliżu kompleksu znajduje się ogólnodostępny parking, a także stojaki na rowery

  Samodzielne planowanie wyjazdu zagranicznego

  Bardzo często słyszy się o tym, że wyjazdy zagraniczne są niesamowicie drogie i tylko nieliczni mogą sobie na nie pozwolić. Tymczasem niekoniecznie musi to być prawdą. Wystarczy udać się do dowolnego biura podróży, by przejrzeć wszelkie możliwe oferty wyjazdów w bardzo niskich cenach. Jeżeli jesteśmy w miarę zorganizowani, to równie dobrze, możemy sami zaplanować sobie wyjazd. Oczywiście, wymaga to trochę poświęconego czasu, niemniej jednak satysfakcja jest później ogromna. Warto zaznaczyć, że samodzielne zaplanowanie wakacji jest znacznie tańsze niż skorzystanie z gotowej oferty. Ponadto dzięki samodzielnego rozplanowaniu, otrzymujemy gwarancję, że zobaczymy dokładnie to, co my samo chcemy. Dzięki temu nie będziemy przez nikogo ograniczeni. Niemniej jednak pamiętajmy, że przy takiej opcji, musimy naprawdę czuć się podróżnikami i przed wyjazdem ogarnąć mnóstwo spraw. W przeciwnym bowiem razie, może się okazać, że całe wakacje były wielkim niewypałem. Z tego względu zawsze realnie oceniajmy swoje umiejętności oraz predyspozycje.

  Dodaj komentarz