Najnowsze komentarze

  Szukaj

  Archiwum

   Będąc w największym mieście w Polsce, nie możemy zapomnieć, że stolica Polski to jedno z najciekawszych miejsc w kraju. Mimo, iż Warszawa kojarzy się z szalonym tempem życia, nie brakuje tu miejsc, gdzie pośród pięknej zieleni, możemy się zrelaksować i odpocząć. Sa to niewątpliwie łazienki królewskie, które od roku noszą nazwę Muzeum Łazienki Królewskie w Warszawie. To piękny kompleks ogrodowo-pałacowy, mieszczący się na 76 hektarach powierzchni. Czasem porównywany z ogrodami papieskimi, jednak to zbyt odważne i przesadzone porównanie. Znajdują się tu trzy ogrody – Królewski, Belwederski i Modernistyczny. Zwiedzanie ogrodów jest bezpłatne przez cały rok, jednak w okresie zimowym można do nich wejść tylko do godziny 18-19. Latem natomiast, ogrody sa czynne do godziny 21.00.
   Na terenie Łazienek, możemy obejrzeć mnóstwo budowli z okresu Stanisława Augusta Poniatowskiego, miedzy innymi Stara Pomarańczarnię, Pałac na Wyspie, Pałac Myślewicki czy Belweder, który obecnie jest siedzibą Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej. W tym pięknym ogromnym kompleksie możemy zobaczyć również wiele pomników. Znajduje się tu między innymi najsławniejszy na świecie pomnik Fryderyka Chopina. Wokół pomnika latem odbywają się tu mini koncerty Chopinowskie. Innym wartym obejrzenia miejscem w Warszawie jest założony w XVII w ogród w Wilanowie zajmujący wraz z Pałacem powierzchnie 24 ha. Tu z kolei znajdują się trzy ogrody: Różany, Barokowy, Angielski i Park Wilanowski. Wstęp do Wilanowa jest płatny, zarówno do pałacu ( 20 zł) jak i do parku ( 5 zł). Tylko niedziela jest dniem bezpłatnym, jednak nie mogą tu wchodzić zorganizowane wycieczki. Ten fakt wykorzystują mieszkańcy Warszawy, którzy całymi rodzinami przychodzą do Parku, by po prostu odpocząć. Ogrody Wilanowski znajdują się około 10 kilometrów od centrum Warszawy. Pamiętaj aby nie zabierać ze sobą zwierząt, ponieważ obowiązuje zakaz wprowadzania tutaj psów. W pobliżu kompleksu znajduje się ogólnodostępny parking, a także stojaki na rowery

  Podróże po Wyspach Kanaryjskich

  Wybierając się na wakacje, wiele osób zastanawia się jaki kierunek obrać. Tak naprawdę jest to uzależnione od indywidualnych preferencji oraz od naszych oczekiwań. Jednym z kierunków w biurach podróży, które cieszą się ogromną popularnością są Wyspy Kanaryjskie. Generalnie przynależą one do Hiszpanii. Podobnie jak cała Hiszpania, wchodzą w skład Unii Europejskiej oraz przynależą do strefy Schengen. Obowiązującą tu walutą jest oczywiście Euro. Warto dodać również, że już od 2004 roku, polscy przedsiębiorcy mogą legalnie tu inwestować. Wracając jednak do walorów turystycznych archipelagu, należy koniecznie wspomnieć o zróżnicowanych krajobrazach. Turystów przyciągają kratery oraz wulkany, a także bogata roślinność. W jednym miejscy można podziwić oazy, podczas gdy już kilka kilometrów dalej natrafimy na długie szlaki górskie z przepięknymi kaktusami i palmami. Cały archipelag to również setki ciągnących się plaż oraz wspaniała ciepła woda, w której można uprawiać rozmaite sporty. Wyspy leżące na południu są cieplejsze od tych na północy.

  Dodaj komentarz