Najnowsze komentarze

  Szukaj

  Kategorie

  Archiwum

   Będąc w największym mieście w Polsce, nie możemy zapomnieć, że stolica Polski to jedno z najciekawszych miejsc w kraju. Mimo, iż Warszawa kojarzy się z szalonym tempem życia, nie brakuje tu miejsc, gdzie pośród pięknej zieleni, możemy się zrelaksować i odpocząć. Sa to niewątpliwie łazienki królewskie, które od roku noszą nazwę Muzeum Łazienki Królewskie w Warszawie. To piękny kompleks ogrodowo-pałacowy, mieszczący się na 76 hektarach powierzchni. Czasem porównywany z ogrodami papieskimi, jednak to zbyt odważne i przesadzone porównanie. Znajdują się tu trzy ogrody – Królewski, Belwederski i Modernistyczny. Zwiedzanie ogrodów jest bezpłatne przez cały rok, jednak w okresie zimowym można do nich wejść tylko do godziny 18-19. Latem natomiast, ogrody sa czynne do godziny 21.00.
   Na terenie Łazienek, możemy obejrzeć mnóstwo budowli z okresu Stanisława Augusta Poniatowskiego, miedzy innymi Stara Pomarańczarnię, Pałac na Wyspie, Pałac Myślewicki czy Belweder, który obecnie jest siedzibą Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej. W tym pięknym ogromnym kompleksie możemy zobaczyć również wiele pomników. Znajduje się tu między innymi najsławniejszy na świecie pomnik Fryderyka Chopina. Wokół pomnika latem odbywają się tu mini koncerty Chopinowskie. Innym wartym obejrzenia miejscem w Warszawie jest założony w XVII w ogród w Wilanowie zajmujący wraz z Pałacem powierzchnie 24 ha. Tu z kolei znajdują się trzy ogrody: Różany, Barokowy, Angielski i Park Wilanowski. Wstęp do Wilanowa jest płatny, zarówno do pałacu ( 20 zł) jak i do parku ( 5 zł). Tylko niedziela jest dniem bezpłatnym, jednak nie mogą tu wchodzić zorganizowane wycieczki. Ten fakt wykorzystują mieszkańcy Warszawy, którzy całymi rodzinami przychodzą do Parku, by po prostu odpocząć. Ogrody Wilanowski znajdują się około 10 kilometrów od centrum Warszawy. Pamiętaj aby nie zabierać ze sobą zwierząt, ponieważ obowiązuje zakaz wprowadzania tutaj psów. W pobliżu kompleksu znajduje się ogólnodostępny parking, a także stojaki na rowery

  Podróże po Teneryfie

   

  Urlop na Teneryfie to marzenie wielu ludzi. Oczywiście sporo osób już na wstępie zakłada, że niekoniecznie się to musi udać choćby z powodów finansowych.Warto jednak uświadomić sobie, że wcale nie musi to być prawda. Biura podróży oferują obecnie naprawdę ciekawe opcje wyjazdowe, last minute, na które stać już wiele osób. Dodatkowo, rezygnując z hotelu wielogwiazdowego, a decydując się na nieco mniej komfortowe warunki noclegowe, można sporo zaoszczędzić. Zawsze też istnieje opcja samodzielnego zorganizowania sobie wyjazdu. Wymaga to co prawda dobrego zorganizowania i jest przeznaczone tylko dla tych, którzy chcą być samodzielni. Dzięki samodzielnej wycieczki, nie jesteśmy ograniczeni żadnym planem i możemy zobaczyć dokładnie to, co nam się podoba. Jadąc na Teneryfę, warto na miejscu wypożyczyć samochód i zwiedzać wyspę. Transport publiczny oczywiście istnieje, ale wypożyczając samochód będziemy nieco bardziej niezależni i zwiedzimy znacznie więcej.  Teneryfa przyciąga masą przepięknych krajobrazów i dlatego co roku tylu turystów tu przyjeżdża.

  Dodaj komentarz