Najnowsze komentarze

  Szukaj

  Archiwum

   Będąc w największym mieście w Polsce, nie możemy zapomnieć, że stolica Polski to jedno z najciekawszych miejsc w kraju. Mimo, iż Warszawa kojarzy się z szalonym tempem życia, nie brakuje tu miejsc, gdzie pośród pięknej zieleni, możemy się zrelaksować i odpocząć. Sa to niewątpliwie łazienki królewskie, które od roku noszą nazwę Muzeum Łazienki Królewskie w Warszawie. To piękny kompleks ogrodowo-pałacowy, mieszczący się na 76 hektarach powierzchni. Czasem porównywany z ogrodami papieskimi, jednak to zbyt odważne i przesadzone porównanie. Znajdują się tu trzy ogrody – Królewski, Belwederski i Modernistyczny. Zwiedzanie ogrodów jest bezpłatne przez cały rok, jednak w okresie zimowym można do nich wejść tylko do godziny 18-19. Latem natomiast, ogrody sa czynne do godziny 21.00.
   Na terenie Łazienek, możemy obejrzeć mnóstwo budowli z okresu Stanisława Augusta Poniatowskiego, miedzy innymi Stara Pomarańczarnię, Pałac na Wyspie, Pałac Myślewicki czy Belweder, który obecnie jest siedzibą Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej. W tym pięknym ogromnym kompleksie możemy zobaczyć również wiele pomników. Znajduje się tu między innymi najsławniejszy na świecie pomnik Fryderyka Chopina. Wokół pomnika latem odbywają się tu mini koncerty Chopinowskie. Innym wartym obejrzenia miejscem w Warszawie jest założony w XVII w ogród w Wilanowie zajmujący wraz z Pałacem powierzchnie 24 ha. Tu z kolei znajdują się trzy ogrody: Różany, Barokowy, Angielski i Park Wilanowski. Wstęp do Wilanowa jest płatny, zarówno do pałacu ( 20 zł) jak i do parku ( 5 zł). Tylko niedziela jest dniem bezpłatnym, jednak nie mogą tu wchodzić zorganizowane wycieczki. Ten fakt wykorzystują mieszkańcy Warszawy, którzy całymi rodzinami przychodzą do Parku, by po prostu odpocząć. Ogrody Wilanowski znajdują się około 10 kilometrów od centrum Warszawy. Pamiętaj aby nie zabierać ze sobą zwierząt, ponieważ obowiązuje zakaz wprowadzania tutaj psów. W pobliżu kompleksu znajduje się ogólnodostępny parking, a także stojaki na rowery

  Podróże po Gran Canarii

  Gran Canaria to jedna z wysp zaliczających się do archipelagu Wysp Kanaryjskich. Z oddali wyspa ta jest okrągła, a z jej środka wyrasta stożek. W rzeczywistości owym stożkiem jest wulkan Pozo de las Nieves. Na wyspie można spotkać przeróżne krajobrazy, dlatego też Gran Canaria to jedna z wysepek, które cieszą się największą popularnością wśród zwiedzających. Pod względem wielkości, od Gran Canarii większa jest tylko Teneryfa. Las Palmas to stolica Gran Canarii i jednocześnie największe miasto archipelagu. Liczy 400 tysięcy mieszkańców. Miasto jest bardzo urokliwe. Mówiąc o Wyspach Kanaryjskich, warto wspomnieć, że niegdyś częstym gościem był sam Krzysztof Kolumb.  W czasie swojej pierwszej podróży zatrzymał się on właśnie w Las Palmas. Sama stolica wyspy ciągnie się na przestrzeni 10 kilometrów. Ponad połowa ludności Gran Canarii mieszka właśnie w Las Palmas. Wyspa posiada bardzo dobrze rozbudowaną infrastrukturę, dlatego też bez wątpienia, każdy turysta odnajdzie tu coś odpowiedniego i ciekawego dla siebie. Pamiętajmy, że Wyspy Kanaryjskie są bardzo silnie nastawione na turystykę.

  Dodaj komentarz