Najnowsze komentarze

  Szukaj

  Archiwum

   Będąc w największym mieście w Polsce, nie możemy zapomnieć, że stolica Polski to jedno z najciekawszych miejsc w kraju. Mimo, iż Warszawa kojarzy się z szalonym tempem życia, nie brakuje tu miejsc, gdzie pośród pięknej zieleni, możemy się zrelaksować i odpocząć. Sa to niewątpliwie łazienki królewskie, które od roku noszą nazwę Muzeum Łazienki Królewskie w Warszawie. To piękny kompleks ogrodowo-pałacowy, mieszczący się na 76 hektarach powierzchni. Czasem porównywany z ogrodami papieskimi, jednak to zbyt odważne i przesadzone porównanie. Znajdują się tu trzy ogrody – Królewski, Belwederski i Modernistyczny. Zwiedzanie ogrodów jest bezpłatne przez cały rok, jednak w okresie zimowym można do nich wejść tylko do godziny 18-19. Latem natomiast, ogrody sa czynne do godziny 21.00.
   Na terenie Łazienek, możemy obejrzeć mnóstwo budowli z okresu Stanisława Augusta Poniatowskiego, miedzy innymi Stara Pomarańczarnię, Pałac na Wyspie, Pałac Myślewicki czy Belweder, który obecnie jest siedzibą Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej. W tym pięknym ogromnym kompleksie możemy zobaczyć również wiele pomników. Znajduje się tu między innymi najsławniejszy na świecie pomnik Fryderyka Chopina. Wokół pomnika latem odbywają się tu mini koncerty Chopinowskie. Innym wartym obejrzenia miejscem w Warszawie jest założony w XVII w ogród w Wilanowie zajmujący wraz z Pałacem powierzchnie 24 ha. Tu z kolei znajdują się trzy ogrody: Różany, Barokowy, Angielski i Park Wilanowski. Wstęp do Wilanowa jest płatny, zarówno do pałacu ( 20 zł) jak i do parku ( 5 zł). Tylko niedziela jest dniem bezpłatnym, jednak nie mogą tu wchodzić zorganizowane wycieczki. Ten fakt wykorzystują mieszkańcy Warszawy, którzy całymi rodzinami przychodzą do Parku, by po prostu odpocząć. Ogrody Wilanowski znajdują się około 10 kilometrów od centrum Warszawy. Pamiętaj aby nie zabierać ze sobą zwierząt, ponieważ obowiązuje zakaz wprowadzania tutaj psów. W pobliżu kompleksu znajduje się ogólnodostępny parking, a także stojaki na rowery

  Podróże po Chorwacji

  Chorwacja to bardzo popularny kierunek na wycieczki w dzisiejszych czasach. Z czego to wynika? Przede wszystkim z tego, że jest to kierunek znacznie tańszy niż inne popularne kraje Europy Zachodniej. Generalnie sporo osób zastanawia się nad tym, kiedy najlepiej jechać do Chorwacji. Otóż jak powszechnie wiadomo, leży ona w nieco cieplejszej strefie klimatycznej aniżeli Polska. Niemniej jednak nie ma co ukrywać, że zima nie jest szczególnie dobrym okresem na wizytę. Wiadomo, że najciekawszym czasem są wakacje, kiedy to perła Adriatyku tętni życiem. Musimy się wtedy niestety liczyć, z nieco bardziej zawyżonymi cenami wówczas. Jak powszechnie wiemy, lipiec i sierpień to czas, kiedy w każdym kraju ceny są kolosalnie wysokie. Z drugiej zaś strony właśnie wtedy możemy poznać kraj z najciekawszej perspektywy. W wakacje, wszelkie kraje są nastawione na turystów i z tej okazji organizują różne festiwale. Jeżeli chcemy wziąć w nich udział i skorzystać z innych atrakcji, to lipiec i sierpień będą najlepszym okresem na wizytę w tym kraju.

  Dodaj komentarz