Najnowsze komentarze

  Szukaj

  Kategorie

  Archiwum

   Będąc w największym mieście w Polsce, nie możemy zapomnieć, że stolica Polski to jedno z najciekawszych miejsc w kraju. Mimo, iż Warszawa kojarzy się z szalonym tempem życia, nie brakuje tu miejsc, gdzie pośród pięknej zieleni, możemy się zrelaksować i odpocząć. Sa to niewątpliwie łazienki królewskie, które od roku noszą nazwę Muzeum Łazienki Królewskie w Warszawie. To piękny kompleks ogrodowo-pałacowy, mieszczący się na 76 hektarach powierzchni. Czasem porównywany z ogrodami papieskimi, jednak to zbyt odważne i przesadzone porównanie. Znajdują się tu trzy ogrody – Królewski, Belwederski i Modernistyczny. Zwiedzanie ogrodów jest bezpłatne przez cały rok, jednak w okresie zimowym można do nich wejść tylko do godziny 18-19. Latem natomiast, ogrody sa czynne do godziny 21.00.
   Na terenie Łazienek, możemy obejrzeć mnóstwo budowli z okresu Stanisława Augusta Poniatowskiego, miedzy innymi Stara Pomarańczarnię, Pałac na Wyspie, Pałac Myślewicki czy Belweder, który obecnie jest siedzibą Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej. W tym pięknym ogromnym kompleksie możemy zobaczyć również wiele pomników. Znajduje się tu między innymi najsławniejszy na świecie pomnik Fryderyka Chopina. Wokół pomnika latem odbywają się tu mini koncerty Chopinowskie. Innym wartym obejrzenia miejscem w Warszawie jest założony w XVII w ogród w Wilanowie zajmujący wraz z Pałacem powierzchnie 24 ha. Tu z kolei znajdują się trzy ogrody: Różany, Barokowy, Angielski i Park Wilanowski. Wstęp do Wilanowa jest płatny, zarówno do pałacu ( 20 zł) jak i do parku ( 5 zł). Tylko niedziela jest dniem bezpłatnym, jednak nie mogą tu wchodzić zorganizowane wycieczki. Ten fakt wykorzystują mieszkańcy Warszawy, którzy całymi rodzinami przychodzą do Parku, by po prostu odpocząć. Ogrody Wilanowski znajdują się około 10 kilometrów od centrum Warszawy. Pamiętaj aby nie zabierać ze sobą zwierząt, ponieważ obowiązuje zakaz wprowadzania tutaj psów. W pobliżu kompleksu znajduje się ogólnodostępny parking, a także stojaki na rowery

  Park dinozaurów w Łebie

  Łeba to jeden z najpopularniejszych kurortów nadmorskich w Polsce. Co roku przyjeżdżają tu prawdziwe tłumy turystów, by odpocząć na tym niesamowitym terenie. Jedną z najciekawszych atrakcji, przygotowanych dla najmłodszym jest tak zwany Łeba Parka. Jest to miejsce niezwykle, bowiem miejsce to jest poświęcone dinozaurom.  Cały park mieści się na terenie 20 hektarów i zarówno młodsze dzieci, jak też starsze nieprędko będą chciały stąd wyjść. Park jest wierną repliką świata dinozaurów. Znajdują się tutaj prehistorycznych gadów, które wywrą wrażenie na każdym.  Park jest położony blisko morza na specyficznie ukształtowanym terenie. Wizyta w tego typu miejscu będzie nie tylko wyjątkową atrakcją dla najmłodszych, ale również dla dorosłych. Co roku jest to jedno z chętniej odwiedzanych miejsc w tym nadmorskim kurorcie. Oczywiście jest to tylko jedna z licznych atrakcji, wartych zobaczenia w tym przepięknym miejscu, jakim jest bez wątpienia Łeba.

  Dodaj komentarz