Najnowsze komentarze

  Szukaj

  Kategorie

  Archiwum

   Będąc w największym mieście w Polsce, nie możemy zapomnieć, że stolica Polski to jedno z najciekawszych miejsc w kraju. Mimo, iż Warszawa kojarzy się z szalonym tempem życia, nie brakuje tu miejsc, gdzie pośród pięknej zieleni, możemy się zrelaksować i odpocząć. Sa to niewątpliwie łazienki królewskie, które od roku noszą nazwę Muzeum Łazienki Królewskie w Warszawie. To piękny kompleks ogrodowo-pałacowy, mieszczący się na 76 hektarach powierzchni. Czasem porównywany z ogrodami papieskimi, jednak to zbyt odważne i przesadzone porównanie. Znajdują się tu trzy ogrody – Królewski, Belwederski i Modernistyczny. Zwiedzanie ogrodów jest bezpłatne przez cały rok, jednak w okresie zimowym można do nich wejść tylko do godziny 18-19. Latem natomiast, ogrody sa czynne do godziny 21.00.
   Na terenie Łazienek, możemy obejrzeć mnóstwo budowli z okresu Stanisława Augusta Poniatowskiego, miedzy innymi Stara Pomarańczarnię, Pałac na Wyspie, Pałac Myślewicki czy Belweder, który obecnie jest siedzibą Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej. W tym pięknym ogromnym kompleksie możemy zobaczyć również wiele pomników. Znajduje się tu między innymi najsławniejszy na świecie pomnik Fryderyka Chopina. Wokół pomnika latem odbywają się tu mini koncerty Chopinowskie. Innym wartym obejrzenia miejscem w Warszawie jest założony w XVII w ogród w Wilanowie zajmujący wraz z Pałacem powierzchnie 24 ha. Tu z kolei znajdują się trzy ogrody: Różany, Barokowy, Angielski i Park Wilanowski. Wstęp do Wilanowa jest płatny, zarówno do pałacu ( 20 zł) jak i do parku ( 5 zł). Tylko niedziela jest dniem bezpłatnym, jednak nie mogą tu wchodzić zorganizowane wycieczki. Ten fakt wykorzystują mieszkańcy Warszawy, którzy całymi rodzinami przychodzą do Parku, by po prostu odpocząć. Ogrody Wilanowski znajdują się około 10 kilometrów od centrum Warszawy. Pamiętaj aby nie zabierać ze sobą zwierząt, ponieważ obowiązuje zakaz wprowadzania tutaj psów. W pobliżu kompleksu znajduje się ogólnodostępny parking, a także stojaki na rowery

  Łeba jako miejscowość wypoczynkowa

  Łeba to miejscowość, do której chętnie przyjeżdżają ludzie z całej Polski. Dlaczego? Przede wszystkim ze względu na niesamowite plaże oraz wyjątkowy klimat. Co niektórzy mawiają również, że w Łebie słońce opala znacznie mocniej niż w innych kurortach, gdyż odbija się od wody z trzech stron. A jak wiadomo, miasto jest właśnie z trzech stron otoczone wodami- od północy Bałtykiem, od zachodu i wschodu jeziorami Łebsko i Sarbsko. Czy to prawda, że słońce opala tu mocniej? No cóż, na pewno jest to jedna z opinii, które jeszcze bardziej przyciągają turystów do tego miasta. Miasto Łeba to również bogata oferta turystyczna. Obfituje ona w bogate atrakcje, choćby takie jak park dinozaurów,  stadnina koni , park linowy oraz wystawa motyli. Do tego dochodzi też mnóstwo ciekawostek przygotowanych specjalnie na sezon wakacyjny, takich jak zjeżdżalnie na plaży, sezonowe restauracyjki i liczne ogródki piwne. Turyści także wieczorami nie zaznają tu nudy, gdyż na terenie Łeby działa mnóstwo dyskotek.

  Dodaj komentarz