Najnowsze komentarze

  Szukaj

  Kategorie

  Archiwum

   Będąc w największym mieście w Polsce, nie możemy zapomnieć, że stolica Polski to jedno z najciekawszych miejsc w kraju. Mimo, iż Warszawa kojarzy się z szalonym tempem życia, nie brakuje tu miejsc, gdzie pośród pięknej zieleni, możemy się zrelaksować i odpocząć. Sa to niewątpliwie łazienki królewskie, które od roku noszą nazwę Muzeum Łazienki Królewskie w Warszawie. To piękny kompleks ogrodowo-pałacowy, mieszczący się na 76 hektarach powierzchni. Czasem porównywany z ogrodami papieskimi, jednak to zbyt odważne i przesadzone porównanie. Znajdują się tu trzy ogrody – Królewski, Belwederski i Modernistyczny. Zwiedzanie ogrodów jest bezpłatne przez cały rok, jednak w okresie zimowym można do nich wejść tylko do godziny 18-19. Latem natomiast, ogrody sa czynne do godziny 21.00.
   Na terenie Łazienek, możemy obejrzeć mnóstwo budowli z okresu Stanisława Augusta Poniatowskiego, miedzy innymi Stara Pomarańczarnię, Pałac na Wyspie, Pałac Myślewicki czy Belweder, który obecnie jest siedzibą Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej. W tym pięknym ogromnym kompleksie możemy zobaczyć również wiele pomników. Znajduje się tu między innymi najsławniejszy na świecie pomnik Fryderyka Chopina. Wokół pomnika latem odbywają się tu mini koncerty Chopinowskie. Innym wartym obejrzenia miejscem w Warszawie jest założony w XVII w ogród w Wilanowie zajmujący wraz z Pałacem powierzchnie 24 ha. Tu z kolei znajdują się trzy ogrody: Różany, Barokowy, Angielski i Park Wilanowski. Wstęp do Wilanowa jest płatny, zarówno do pałacu ( 20 zł) jak i do parku ( 5 zł). Tylko niedziela jest dniem bezpłatnym, jednak nie mogą tu wchodzić zorganizowane wycieczki. Ten fakt wykorzystują mieszkańcy Warszawy, którzy całymi rodzinami przychodzą do Parku, by po prostu odpocząć. Ogrody Wilanowski znajdują się około 10 kilometrów od centrum Warszawy. Pamiętaj aby nie zabierać ze sobą zwierząt, ponieważ obowiązuje zakaz wprowadzania tutaj psów. W pobliżu kompleksu znajduje się ogólnodostępny parking, a także stojaki na rowery

  Łeba jako kurort

  Łeba, to jedna z najbardziej znanych  i komarzych miejscowości na polskim wybrzeżu. Generalnie do miasto co roku przyjeżdżają tłumy turystów z wielu względów. Dzieje miasta związane są ze Słoweńcami, Kaszubami Nadłebskimi. Ślady historii można odnaleźć w skansenie, znajdującym się we wsi Kluki. Łeba to prawdziwy wakacyjny kurort, w którym nie można się nudzić. Latem doskonała infrastruktura sprawia, że na turystów czeka tu mnóstwo atrakcji; począwszy od  wycieczki kutrem po morzu, po wyprawy po morskie ryby aż po rejsy po jeziorze Łebsko. Rekordową popularnością cieszy się Słowiński Park Narodowy z niesamowitymi wydmami ruchomymi, które od wielu lat są największą atrakcja miasta. Warto wspomnieć, że najwyższa wydma posiada około 40 metrów wysokości. Po mieście kursuje tak zwana  Bajkowa Kolejka, którą można zwiedzić miasto. Turyści na pewno będą mieli co tutaj robić także wieczorami.  Liczne kawiarnie, puby, dyskoteki i smażalnie ryb przyciągają tłumy.

  Dodaj komentarz