Najnowsze komentarze

  Szukaj

  Kategorie

  Archiwum

   Będąc w największym mieście w Polsce, nie możemy zapomnieć, że stolica Polski to jedno z najciekawszych miejsc w kraju. Mimo, iż Warszawa kojarzy się z szalonym tempem życia, nie brakuje tu miejsc, gdzie pośród pięknej zieleni, możemy się zrelaksować i odpocząć. Sa to niewątpliwie łazienki królewskie, które od roku noszą nazwę Muzeum Łazienki Królewskie w Warszawie. To piękny kompleks ogrodowo-pałacowy, mieszczący się na 76 hektarach powierzchni. Czasem porównywany z ogrodami papieskimi, jednak to zbyt odważne i przesadzone porównanie. Znajdują się tu trzy ogrody – Królewski, Belwederski i Modernistyczny. Zwiedzanie ogrodów jest bezpłatne przez cały rok, jednak w okresie zimowym można do nich wejść tylko do godziny 18-19. Latem natomiast, ogrody sa czynne do godziny 21.00.
   Na terenie Łazienek, możemy obejrzeć mnóstwo budowli z okresu Stanisława Augusta Poniatowskiego, miedzy innymi Stara Pomarańczarnię, Pałac na Wyspie, Pałac Myślewicki czy Belweder, który obecnie jest siedzibą Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej. W tym pięknym ogromnym kompleksie możemy zobaczyć również wiele pomników. Znajduje się tu między innymi najsławniejszy na świecie pomnik Fryderyka Chopina. Wokół pomnika latem odbywają się tu mini koncerty Chopinowskie. Innym wartym obejrzenia miejscem w Warszawie jest założony w XVII w ogród w Wilanowie zajmujący wraz z Pałacem powierzchnie 24 ha. Tu z kolei znajdują się trzy ogrody: Różany, Barokowy, Angielski i Park Wilanowski. Wstęp do Wilanowa jest płatny, zarówno do pałacu ( 20 zł) jak i do parku ( 5 zł). Tylko niedziela jest dniem bezpłatnym, jednak nie mogą tu wchodzić zorganizowane wycieczki. Ten fakt wykorzystują mieszkańcy Warszawy, którzy całymi rodzinami przychodzą do Parku, by po prostu odpocząć. Ogrody Wilanowski znajdują się około 10 kilometrów od centrum Warszawy. Pamiętaj aby nie zabierać ze sobą zwierząt, ponieważ obowiązuje zakaz wprowadzania tutaj psów. W pobliżu kompleksu znajduje się ogólnodostępny parking, a także stojaki na rowery

  Gran Canaria

  Gran Canaria to jednak z wysp archipelagu tak zwanych Kanarów, czyi Wysp Kanaryjskich. Jak powszechnie wiadomo, przyjeżdżają tutaj turyści z całego świata, a wśród biur podróży, kierunek ten zalicza się do jednego z najpopularniejszych. Dlaczego? Przede wszystkim trzeba zaznaczyć, że każdy znajdzie tutaj dla siebie coś odpowiedniego. W skład całego archipelagu wchodzi mnóstwo wysepek, a jedną z najchętniej odwiedzanych jest Gan Canaria. Nie bez powodu mawia się, że wyspa ta, to w zasadzie „kontynent w miniaturze”. Występują tutaj bardzo zróżnicowane krajobrazy, zarówno wydmy, jak  i oazy, drzewa palmowe, kaktusy. Dużą uwagę przyciągają też drzewa laurowe, roślinność półpustynna, sosny kanaryjskie oraz stoki górskie. Zjawiskiem, które należy bezwzględnie zobaczyć będąc na wyspie, jest wulkan Pozo de las Nieves. Z oddali wygląda on jak stożek wyrastający z samego środka wysepki, wprost do morza. Mało tego, jest on poprzecinany licznymi wąwozami. Gran Canaria posiada znakomite warunki turystyczne, gdzie można zarówno odpocząć, jak i udać się w długie trasy.

  Dodaj komentarz