Najnowsze komentarze

  Szukaj

  Archiwum

   Będąc w największym mieście w Polsce, nie możemy zapomnieć, że stolica Polski to jedno z najciekawszych miejsc w kraju. Mimo, iż Warszawa kojarzy się z szalonym tempem życia, nie brakuje tu miejsc, gdzie pośród pięknej zieleni, możemy się zrelaksować i odpocząć. Sa to niewątpliwie łazienki królewskie, które od roku noszą nazwę Muzeum Łazienki Królewskie w Warszawie. To piękny kompleks ogrodowo-pałacowy, mieszczący się na 76 hektarach powierzchni. Czasem porównywany z ogrodami papieskimi, jednak to zbyt odważne i przesadzone porównanie. Znajdują się tu trzy ogrody – Królewski, Belwederski i Modernistyczny. Zwiedzanie ogrodów jest bezpłatne przez cały rok, jednak w okresie zimowym można do nich wejść tylko do godziny 18-19. Latem natomiast, ogrody sa czynne do godziny 21.00.
   Na terenie Łazienek, możemy obejrzeć mnóstwo budowli z okresu Stanisława Augusta Poniatowskiego, miedzy innymi Stara Pomarańczarnię, Pałac na Wyspie, Pałac Myślewicki czy Belweder, który obecnie jest siedzibą Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej. W tym pięknym ogromnym kompleksie możemy zobaczyć również wiele pomników. Znajduje się tu między innymi najsławniejszy na świecie pomnik Fryderyka Chopina. Wokół pomnika latem odbywają się tu mini koncerty Chopinowskie. Innym wartym obejrzenia miejscem w Warszawie jest założony w XVII w ogród w Wilanowie zajmujący wraz z Pałacem powierzchnie 24 ha. Tu z kolei znajdują się trzy ogrody: Różany, Barokowy, Angielski i Park Wilanowski. Wstęp do Wilanowa jest płatny, zarówno do pałacu ( 20 zł) jak i do parku ( 5 zł). Tylko niedziela jest dniem bezpłatnym, jednak nie mogą tu wchodzić zorganizowane wycieczki. Ten fakt wykorzystują mieszkańcy Warszawy, którzy całymi rodzinami przychodzą do Parku, by po prostu odpocząć. Ogrody Wilanowski znajdują się około 10 kilometrów od centrum Warszawy. Pamiętaj aby nie zabierać ze sobą zwierząt, ponieważ obowiązuje zakaz wprowadzania tutaj psów. W pobliżu kompleksu znajduje się ogólnodostępny parking, a także stojaki na rowery

  Dane o Łebie

  Łeba to niewielkie miasto, liczące sobie około 4000 mieszkańców. Oczywiście w okresie największego ruchu turystycznego, przez Łebę przewija się bardzo dużo turystów, którzy przyjeżdżają tutaj chętnie z całej Polski. W końcu piękne plaże, czyste morze oraz odpowiednia reklama i atrakcje czynią cuda. Na zachód od miasta rozciąga się Słowiński Park Narodowy z ruchomymi wydmami i Jeziorami Łebsko i Gardno. Natomiast  na wschodzie leży tu jezioro Sarbsko i Rezerwat Przyrody Mierzeja Sarbska, założony w 1976 roku. Właśnie dla Słowińskiego Parku Narodowego tak chętnie przyjeżdżają tutaj kolejni turyści. W końcu każdy pragnie zobaczyć piękne wydmy, formowane przez piach. Są one ewenementem w Polsce, a w Europie również nie ma szczególnie wiele takich miejsc. Największa wydma posiada wysokość około 40 metrów. Oglądając cały krajobraz, ma się wrażenie, jakby się było na wielkiej pustyni. Wydmy co roku, podczas sztormów się nieco przemieszczają. Cały rezerwat Słowińskiego Parku jest ogromny i robi na turystach niesamowite wrażenie.

  Dodaj komentarz