Najnowsze komentarze

  Szukaj

  Archiwum

   Będąc w największym mieście w Polsce, nie możemy zapomnieć, że stolica Polski to jedno z najciekawszych miejsc w kraju. Mimo, iż Warszawa kojarzy się z szalonym tempem życia, nie brakuje tu miejsc, gdzie pośród pięknej zieleni, możemy się zrelaksować i odpocząć. Sa to niewątpliwie łazienki królewskie, które od roku noszą nazwę Muzeum Łazienki Królewskie w Warszawie. To piękny kompleks ogrodowo-pałacowy, mieszczący się na 76 hektarach powierzchni. Czasem porównywany z ogrodami papieskimi, jednak to zbyt odważne i przesadzone porównanie. Znajdują się tu trzy ogrody – Królewski, Belwederski i Modernistyczny. Zwiedzanie ogrodów jest bezpłatne przez cały rok, jednak w okresie zimowym można do nich wejść tylko do godziny 18-19. Latem natomiast, ogrody sa czynne do godziny 21.00.
   Na terenie Łazienek, możemy obejrzeć mnóstwo budowli z okresu Stanisława Augusta Poniatowskiego, miedzy innymi Stara Pomarańczarnię, Pałac na Wyspie, Pałac Myślewicki czy Belweder, który obecnie jest siedzibą Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej. W tym pięknym ogromnym kompleksie możemy zobaczyć również wiele pomników. Znajduje się tu między innymi najsławniejszy na świecie pomnik Fryderyka Chopina. Wokół pomnika latem odbywają się tu mini koncerty Chopinowskie. Innym wartym obejrzenia miejscem w Warszawie jest założony w XVII w ogród w Wilanowie zajmujący wraz z Pałacem powierzchnie 24 ha. Tu z kolei znajdują się trzy ogrody: Różany, Barokowy, Angielski i Park Wilanowski. Wstęp do Wilanowa jest płatny, zarówno do pałacu ( 20 zł) jak i do parku ( 5 zł). Tylko niedziela jest dniem bezpłatnym, jednak nie mogą tu wchodzić zorganizowane wycieczki. Ten fakt wykorzystują mieszkańcy Warszawy, którzy całymi rodzinami przychodzą do Parku, by po prostu odpocząć. Ogrody Wilanowski znajdują się około 10 kilometrów od centrum Warszawy. Pamiętaj aby nie zabierać ze sobą zwierząt, ponieważ obowiązuje zakaz wprowadzania tutaj psów. W pobliżu kompleksu znajduje się ogólnodostępny parking, a także stojaki na rowery

  Noclegi sopot

  Łeba cieszy się ogromną popularnością wśród turystów z całej Polski. Latem oblężenie turystów jest tutaj ogromne, dlatego też wybierając się tu na wczasy, powinniśmy już znacznie szybciej zarezerwować sobie noclegi sopot. Jeśli chodzi o ich bazę, to mamy do dyspozycji naprawdę bardzo różne miejsca, o zupełnie innym standardzie. Z  jednej strony nie brak tu apartamentowców i hoteli, z drugiej zaś ciekawą ofertą kuszą pensjonaty i kwatery prywatne. Standardy, które są w nich oferowane są niesamowite, niemniej jednak nie każdego na to stać. Za nocleg w luksusowych warunkach przyjdzie nam odpowiednio zapłacić. Oczywiście do dyspozycji będziemy mieli piękny pokój z Łądnym widokiem, Internetem czy też telewizorem. Jeżeli jednak komuś niekoniecznie na tym zależy, to warto rozejrzeć się za czymś innym. Dzisiaj popularnością cieszą się gospodarstwa agroturystyczne czy też pola kempingowe. Warunki w takich miejscach przeważnie cechują są całkiem niezłym standardem i przyjazną atmosferą.

  Dodaj komentarz