Najnowsze komentarze

  Szukaj

  Archiwum

   Będąc w największym mieście w Polsce, nie możemy zapomnieć, że stolica Polski to jedno z najciekawszych miejsc w kraju. Mimo, iż Warszawa kojarzy się z szalonym tempem życia, nie brakuje tu miejsc, gdzie pośród pięknej zieleni, możemy się zrelaksować i odpocząć. Sa to niewątpliwie łazienki królewskie, które od roku noszą nazwę Muzeum Łazienki Królewskie w Warszawie. To piękny kompleks ogrodowo-pałacowy, mieszczący się na 76 hektarach powierzchni. Czasem porównywany z ogrodami papieskimi, jednak to zbyt odważne i przesadzone porównanie. Znajdują się tu trzy ogrody – Królewski, Belwederski i Modernistyczny. Zwiedzanie ogrodów jest bezpłatne przez cały rok, jednak w okresie zimowym można do nich wejść tylko do godziny 18-19. Latem natomiast, ogrody sa czynne do godziny 21.00.
   Na terenie Łazienek, możemy obejrzeć mnóstwo budowli z okresu Stanisława Augusta Poniatowskiego, miedzy innymi Stara Pomarańczarnię, Pałac na Wyspie, Pałac Myślewicki czy Belweder, który obecnie jest siedzibą Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej. W tym pięknym ogromnym kompleksie możemy zobaczyć również wiele pomników. Znajduje się tu między innymi najsławniejszy na świecie pomnik Fryderyka Chopina. Wokół pomnika latem odbywają się tu mini koncerty Chopinowskie. Innym wartym obejrzenia miejscem w Warszawie jest założony w XVII w ogród w Wilanowie zajmujący wraz z Pałacem powierzchnie 24 ha. Tu z kolei znajdują się trzy ogrody: Różany, Barokowy, Angielski i Park Wilanowski. Wstęp do Wilanowa jest płatny, zarówno do pałacu ( 20 zł) jak i do parku ( 5 zł). Tylko niedziela jest dniem bezpłatnym, jednak nie mogą tu wchodzić zorganizowane wycieczki. Ten fakt wykorzystują mieszkańcy Warszawy, którzy całymi rodzinami przychodzą do Parku, by po prostu odpocząć. Ogrody Wilanowski znajdują się około 10 kilometrów od centrum Warszawy. Pamiętaj aby nie zabierać ze sobą zwierząt, ponieważ obowiązuje zakaz wprowadzania tutaj psów. W pobliżu kompleksu znajduje się ogólnodostępny parking, a także stojaki na rowery

  Noclegi międzyzdroje

  Łeba to miejscowość bardzo chętnie odwiedzana przez turystów. Szczególnie dużo przyjezdnych  jest tutaj latem, dlatego też o noclegi międzyzdroje należy się zatroszczyć już znacznie szybciej. W dobie Internetu nie powinniśmy mieć z tym żadnych problemów. Otóż wystarczy wpisać tylko odpowiednie sformułowania, by uzyskać szereg wyników. Swoje reklamy w Internecie umieszczają zarówno osoby oferujące skromne pokoje w prywatnych domach, jak i wielkie pensjonaty. Z pewnością każdy odnajdzie tu coś odpowiedniego dla siebie. Pamiętajmy, że rozległość jeśli chodzi o ceny może być bardzo szeroka. Wszystko jest bowiem uzależnione od tego, czego my tak naprawdę oczekujemy. Jeżeli chcemy mieszkać w pokoju o dosyć wysokim standardzie, to lepszą opcją będzie skorzystanie z pensjonatów, oferujących pokoje z telewizorem, klimatyzacją i Internetem oraz łazienką. Oczywiście za taką jakość przyjdzie nam odpowiednio zapłacić. Jeśli zaś zadowoli nas nieco niższy standard, to odpowiednim wyjściem będzie skorzystanie z dowolnego pokoju w kwaterze prywatnej.

  Dodaj komentarz