Najnowsze komentarze

  Szukaj

  Kategorie

  Archiwum

   Będąc w największym mieście w Polsce, nie możemy zapomnieć, że stolica Polski to jedno z najciekawszych miejsc w kraju. Mimo, iż Warszawa kojarzy się z szalonym tempem życia, nie brakuje tu miejsc, gdzie pośród pięknej zieleni, możemy się zrelaksować i odpocząć. Sa to niewątpliwie łazienki królewskie, które od roku noszą nazwę Muzeum Łazienki Królewskie w Warszawie. To piękny kompleks ogrodowo-pałacowy, mieszczący się na 76 hektarach powierzchni. Czasem porównywany z ogrodami papieskimi, jednak to zbyt odważne i przesadzone porównanie. Znajdują się tu trzy ogrody – Królewski, Belwederski i Modernistyczny. Zwiedzanie ogrodów jest bezpłatne przez cały rok, jednak w okresie zimowym można do nich wejść tylko do godziny 18-19. Latem natomiast, ogrody sa czynne do godziny 21.00.
   Na terenie Łazienek, możemy obejrzeć mnóstwo budowli z okresu Stanisława Augusta Poniatowskiego, miedzy innymi Stara Pomarańczarnię, Pałac na Wyspie, Pałac Myślewicki czy Belweder, który obecnie jest siedzibą Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej. W tym pięknym ogromnym kompleksie możemy zobaczyć również wiele pomników. Znajduje się tu między innymi najsławniejszy na świecie pomnik Fryderyka Chopina. Wokół pomnika latem odbywają się tu mini koncerty Chopinowskie. Innym wartym obejrzenia miejscem w Warszawie jest założony w XVII w ogród w Wilanowie zajmujący wraz z Pałacem powierzchnie 24 ha. Tu z kolei znajdują się trzy ogrody: Różany, Barokowy, Angielski i Park Wilanowski. Wstęp do Wilanowa jest płatny, zarówno do pałacu ( 20 zł) jak i do parku ( 5 zł). Tylko niedziela jest dniem bezpłatnym, jednak nie mogą tu wchodzić zorganizowane wycieczki. Ten fakt wykorzystują mieszkańcy Warszawy, którzy całymi rodzinami przychodzą do Parku, by po prostu odpocząć. Ogrody Wilanowski znajdują się około 10 kilometrów od centrum Warszawy. Pamiętaj aby nie zabierać ze sobą zwierząt, ponieważ obowiązuje zakaz wprowadzania tutaj psów. W pobliżu kompleksu znajduje się ogólnodostępny parking, a także stojaki na rowery

  Największe atrakcje turystyczne w Ameryce Północnej

  image W USA znajdują się miliony atrakcji odwiedzany co roku przez mnóstwo turystów z całego świata. W Nowym Jorku będzie to Museum of Modern Art, Brooklyn Bridge, Statua Wolności czy Central Park. Często odwiedzane jest jedno z największych jezior Ameryki, jezioro Michigan nad którym leży między innymi Chicago. Popularne jest zwiedzanie parków narodowych, które posiadają krajobrazy i widoki zapierające dech w piersiach. Do popularnych parków należy Park Narodowy Yellowstone, czy Park Narodowy Yosemite. Popularna wśród turystów jest też Dolina Śmierci, czy Wielki Kanion. Na Alasce można podziwiać zorzę polarną. Wodospad Niagara leży na pograniczu USA i Kanady i jest najpopularniejszą atrakcją turystyczną tej części Ameryki Północnej. Kaskady wodospadu spadają tam na dół z wysokości 50 metrów, co robi ogromne wrażenie na wszystkich turystach odwiedzających to miejsce. Na narty najlepiej wybrać się do Gór Skalistych w Kanadzie, lub do Aspen w USA. Są to najpopularniejsze miejsca wypadowe narciarzy zarówno z Ameryki jak i z całego świata.

  Comments are closed.